Özgür Özel'den Dikkat Çeken Paylaşım!

Özgür Özel'den Dikkat Çeken Paylaşım!
CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Özgür Özel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. Özel paylaşımına 'Bizim Hikayemiz...' notunu düştü.

CHP’de başlayan değişim tartışmaları bugün yeni bir boyuta taşındı. CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Genel Merkezi düzenlediği basın toplantısıyla kurultayda CHP Genel Başkan adayı olacağını açıkladı.

CHP’de değişim rüzgarları hızlandı. CHP Grup Başkanı Özgür Özel canlı yayında, genel başkanlığa adaylığını açıkladı. Özel’in açıklamasından satır başları şöyle:

– Bu bir yolculuğun hikayesidir. Hiçbir şey olmamış gibi davranmaya itiraz edenlerin hikayesidir. Bir daha aynı hataları yapmamak için azim ve inanç taşıyan gençlerin ve kadınların hikayesidir.

ozgur.jpeg

TEK BİR KİŞİNİN DEĞİL, BİR KADRONUN ADIMI

– Ellerinizdeki kitapçık bu amasız, fakatsız çıkılan yolculuğun ilk adımıdır. İlk adımdır ama kararlıdır, birikmiştir, kollektiftir. Tek bir kişinin değil bir kadronun attığı adımdır.

PARTİ YÖNETİMİ KIRILMAYI GÖRMEZDEN GELDİ

– Parti yönetimi yenilginin nedenlerini araştırıp yeni bir yol haritası çizmedi. Parti içi iktidarı korumaya odaklandı. Parti yönetimi durumu onarmaya yönelik adımlar atmak yerine bu kırılmayı görmezden gelmeyi tercih etti.

– İttifak siyaseti, ittifak kuranların birbirine benzediği bir siyaset olmamalıdır. İttifaklar, parti vicdanında karşılık bulacak şekilde tasarlanmalıdır.

Özgür Özel'in eşi Didem Özel ve kızı İpek Özel de salona geldi.

“39 MİLLETVEKİLİ” UNUTULMAZ HASAR BIRAKTI

– Partimizin 39 milletvekilliğini başka partilere vermesi unutulmaz hasar bırakmıştır. Aynı şekilde partiler arası imzalanan protokollere dair bilgilendirme dahi yapılmadan süreç izlenmiştir. Sorumluluk üstlenmeyen yönetim tarzı kabul edilemez.

ozgur1.jpeg

LİDER VE SİYASET YAPMA TARZI YENİLENMELİ

– İkinci yüzyılın CHP’si karar alma süreçleri, katılım ve etik ilkeler bakımından yola devam etmelidir. Partinin lideri, kadro, siyaset yapma tarzı yenilenmeli. Tüzükteki yetki ve sorumlulukları bazen aşan yönetim anlayışı toptan terk edilmelidir.

DANIŞMANLIK KURUMU PARTİYİ ZAYIFLATTI

– Parti içi kurumların işlevsiz kılınması, danışmanlık kurumunun kurumsal yapının yerine geçmesi partimizi işlevsiz hale getirerek zayıflatmıştır.

– CHP’nin kayıt dışı siyasete teslim olmasını kabul etmiyoruz. Güçlü kurumsallaşma başarının ön koşuludur. CHP tüm kurumlarıyla diri ve canlı olmak zorundadır. Karar alma ve aday belirleme neredeyse tamamen merkezileşmiş, üye ve örgüt yapısının sağlıksız olduğu iddia edilerek ön seçim terk edilmiş, parti kararları atanmış danışmanların yönlendirmeleriyle belirlenmiştir.

ÜÇ DÖNEM SINIRI GETİRİLECEK

– Kapsamlı bir üye reformu gerçekleştirilerek üyelerin genel başkanı doğrudan seçmeleri dahil olmak üzere tüm süreçlere katılımı sağlanacaktır. Milletvekili, belediye başkanı ve meclis üyeleri adaylarının belirlenmesinde ön seçim yöntemi hesap alınacak ve yeniden aday gösterilecek yerel yöneticiler için halkın memnuniyeti ölçen objektif kriterler gözetilecektir.

– Genel Merkez yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve meclis üyeleri için üç dönem sınırı getirilecektir. Kadınlar için eşit temsil benimsenecektir. MYK üyelerinin üçte ikisi Parti Meclisi üyeleri arasından doğrudan seçilecektir.

Özgür Özel, adaylığını açıkladıktan sonra kızı ve eşiyle poz verdi.

ozgur2.jpeg

CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK İÇİN ADAYLIĞIMI İLAN EDİYORUM

– Parti içi iktidarı kazanmak için değil. CHP’yi, Atatürk’ün partisini iktidar yapmak için Cumhuriyet Halk Partisi adaylığımı ilan ediyorum.

HERKESİ BU BÜYÜK YÜRÜYÜŞE DAVET EDİYORUM

– Seçimleri kazanmak için değil eşit adil bir ülke için ülkeyi ve milleti kurtaracak olan milletin aziz ve kararlılığıdır. Herkesi bu büyük yürüyüşe davet ediyorum. Çağrımız tüm üyelerimize, seçmenlerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarınadır. Bu memleket bizim, bu davet bizim, bu hasret bizim.

– Türkiye’de bir partinin liderine rakip çıkabileceğine ve özgürce bu iddiayı ortaya koyabileceğine olan inancı sarsmadıkları için CHP’nin tüm üyelerine, yöneticilerine; bundan sonra iddia ortaya koyacak tüm arkadaşlara başarılar dilerken, Sayın Genel Başkanımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Adaylığını açıkladıktan sonra sosyal medya hesabından ““CHP değişirse Türkiye değişir. Türkiye’nin değişimi için yola çıkan Özgür Özel’e ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum” paylaşımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür eden Özgür Özel’in konuşma yaptığı salonda yer alan CHP’liler arasında şu isimler yer aldı:

SALONDA BULUNAN CHP’LİLER

İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Edirne Milletvekili Ediz Ün, İstanbul Milletvekili Feti Açıkel, İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, İstanbul Milletvekili Turan Taşkınözen, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Isparta Milletvekili Yalım Halıcı, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı.

Özel, akşam saatlerinde ise sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Özel videoya “Bizim Hikayemiz…” notunu düştü.

Videoda Özel’in adaylık toplantısında kullandığı şu sözleri yer aldı:

“Arkanızda kim var diyenlere; Arkamızda bayramda babasına kavuşturamadığımız Vera’ya verdiğimiz söz var diyenlerin, Şenyaşar ailesine getiremediğimiz adalet var diyenlerin hikayesidir. Ekmeğini çöpten çıkaran kağıt toplayıcısı Bağder Bey’e, süt veren ineğini kesen Meliha Hanım’a mahcup olanların hikayesidir. 30 yıldır sönmeyen Madımak ateşinin, zaman aşımı kararıyla yürekleri dağlamasına engel olamamanın acısını hissedenlerin hikayesidir. Ergenekon’da canına kastedilen Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Hanım’dan, Kaz Dağları’nı savunan Hanife Teyze’den utananların hikayesidir. KPSS’de derece yapmasına rağmen atanmayan Salih Can’ın yüzüne bakamayanların, Bartın’da madende babası Rıdvan’ı kaybeden Emrullah’a, Soma’da ölen babalarının hakkını mahkemede ararken büyüyen çocuklara söyleyecek sözü olmayanların hikayesidir. Ve bu insanlardan dilenmemiş samimi bir özrün utancını yaşayanların hikayesidir…”

Etiketler :