Özgür Özel, Meral Akşener Ziyaretiyle İlgili Konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, perşembe günü İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelmişti. Yerel seçimlere dair işbirliğinin konuşulduğu görüşmeyle ilgili Özel, bugün Antalya'da düzenlenen TBMM Grubu 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 30 Kasım Perşembe günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi'nde ziyaret etmişti. Görüşmenin ardından Özgür Özel, "İYİ Parti’ye yerel seçim işbirliğine gidip gidemeyeceğimizi sorduk" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise konunun pazartesi günü (4 Aralık) Genel İdare Kurulu'nda konuşulacağını söyledi.

75c7fb3aa1a5ff5096831b08878bf9ba-001.jpg

Özel, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen partisinin TBMM Grubu 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

"BİRLİKTE KAZANMANIN MUHALEFETİ GÜÇLENDİRECEĞİNİ SÖYLEDİK"

Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Ziyaretimizde kendilerinin Genel İdari Kurulu kararlarından haberdar olduğumuzu ancak birbirimize kaybettirme niyetinde olmanın seçmenin beklentisiyle örtüşmediğini aksine birlikte kazanmanın muhalefeti güçlendireceğini, geleceğe yönelik olarak beklentileri karşılayacağını söyleyip mümkünse bu kararın yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini sorduk" dedi.

ozgur-ozel-aksener-ile-bir-araya-geldi-5247-dhaphoto2.jpg

"ALINACAK KARARA SON DERECE SAYGILIYIZ"

"Alınacak karara son derece saygılıyız" diyen Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar da pazartesi günü Genel İdare Kurulunu işaret ettiler. Bir kez daha söylüyoruz, partilerin seçilmiş yetkili organlarının alacakları kararlar kendileriyle ilgilidir. O kararlara son derece saygılıyız. Her iki sonuç çıkması durumunda da saygımızı ve nezaketle ilişkimizi sürdüreceğiz. İyi bir karar, işbirliğinden yana bir karar çıkmasını CHP Genel Başkanı olarak temenni ederim. Aksi durumu da fevkalade anlayışla karşılayacağımızı ifade etmek isterim."

ozgur-ozel-aksener-ile-bir-araya-geldi-5247-dhaphoto3.jpg

Kaynak:AA