Erbakan’ın AKP açıklaması yeniden gündem oldu

Necmettin Erbakan’ın yıllar önce Fazilet Partisi'nden ayrılarak kurulan AKP'ye ilişkin açıklaması yeniden gündem oldu

Eski Başbakan ve Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'in yıllar önce TRT'de, Fazilet Partisi'nden ayrılan AKP kurucuları hakkında söylediği sözler tekrar gündem oldu.

Erbakan konuşmasında Hepsini avucumun içi gibi tanırım, hepsini severim, hepsi evladımdır, kardeşimdir. Ancak, Milli Görüş gömleğini çıkarttıkları için hidayetleri kararmıştır. Gittikleri yol, yol değildir” dedi.

Necmettin Erbakan'ın konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

Siz diyorsunuz ki AKP bu işin neresinde? Önce şunu ifade edeyim AKP’nin bütün yöneiticileri benim evlatlarım. Benim eski gençlik başkanım, eski ilçe başkanım, eski belediye başkanım. Hepsini avucumun içi gibi tanırım, hepsini severim, hepsi evladımdır, kardeşimdir. Ancak, Milli Görüş gömleğini çıkarttıkları için hidayetleri kararmıştır. Gittikleri yol, yol değildir. Şimdi bana geliyor diyorlar ‘Hocam bunlar senin talebelerin, bunlara aferin de, sırtlarını okşa. Onlar da senin etrafında pervane olsunlar. İstediğini yaptır. Neden yanlış yapıyorlar diyorsun’. Neden böyle diyorum çünkü ben onları sevmekle beraber vatanımı milletimi daha çok seviyorum da onun için. Bunların gittikleri yoldan bir yere gidilmez.

Etiketler :