Murat Kurum'un 'Billboard' İddiasına Ekrem İmamoğlu'ndan Yanıt

Ekrem İmamoğlu, Sultangazi'de basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Murat Kurum'un İBB yönetimi tarafından billboardlardan afişlerin kaldırılmasına yönelik iddialara yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Vah vah ne diyeyim yani. Çok üzüldüm. Kendisine buradan bir mağduriyet yaratmaya çalışıyorsa, bu hiç tutmaz" dedi.

Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum’un ‘billboard’ açıklamalarına yanıt veren İmamoğlu, “Vah vah çok üzüldüm. Kurum’un çok ciddi bir mağduriyeti var. Ben her yerde tekli bir fotoğrafı var. İnşallah o mağduriyetini giderir” dedi.

TRT’DE BENİM 5 YILDIR BİR DAKİKA HABERİM YAPILMADI”

'5 yıldır benim, devletin kurumu, benim vergilerimle çalışan devletin kurumu TRT'de bir dakika haberim yapılmadı. Devletin kurumları, İBB'nin kampanyasını reklam olarak almadı. Türkiye'de 8-9-10 kanal, bizim reklamlarımızı, daha doğrusu ilanlarımızı parasıyla bile almıyor. Neymiş? Billboard afişleri inmiş! Vah vah ya! Çok üzüldüm. Sultangazi'de Belediye Başkanı adayımız, İlçe Başkanımız, hemen hemen her gün afişlerini kesen videoları bana gönderiyorlar. Onun için Kurum, başka şeylerde… Ha mağduriyeti var. Çok ciddi bir mağduriyeti var. Ben, her yerde tekli bir fotoğrafını göremedim. Öyle bir mağduriyeti var. İnşallah o mağduriyetini giderir.'

ÇED RAPORU SORUSU: “UZUN SÜRE TAŞINMAYAN BU SORUMLULUĞUN BİR PARÇASI DA KENDİSİ”

Halk TV Muhabiri Dilan Alp, İliç'teki ÇED raporuyla ilgili, ‘Toprak kaymasıyla ÇED raporunun ne ilgisi var’ diyen Murat Kurum'un bu sözlerini nasıl değerlendirirsiniz sorusuna İmamoğlu'ndan şu yanıt geldi;

“Zaten bütün işlerini hafife alıyorlar. Yani Çevre Şehircilik Bakanlığı dediğimiz… Çevre ve şehircilik… Dünyanın şu anda en büyük mücadele verdiği iki ana unsur biliyor musunuz yaşamı etkileyen. Yani çevre dediğiniz iklim değişikliğiyle mücadele; çevre dediğiniz küresel ısınmayla mücadele; susuzlukla mücadele, kıtlıkla mücadele, kuraklıkla mücadele. Bu çok ciddi iş. Gerçekten işini ciddiye alan, ciddi sorumluluk yüklenen bir iş. O sorumluluğu, ne yazık ki taşıyamadılar. Ve bu uzun süre taşınmayan bu sorumluluğun bir parçası da kendisi. Çünkü onlar, kuralları uygulanmıyorlar; onlar, talimatlar uyguluyorlar. Çok net.”

Kaynak:halktv.com.tr