MHP'den AKP'ye Şok Suçlama: Bize Operasyon Yapıldı!

MHP’nin Rize Salarha Belde Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Yılmaz Akarsu, isminin ilçe seçim kuruluna sunulmadığı gerekçesiyle seçime giremediğini belirterek “Büyük ihtimalle bir operasyon yapıldı bize. Bunu da yapan AK partidir...Dava açacağım onlara maddi manevi olarak çünkü benim seçilme hakkımı elimden aldılar” dedi.

MHP Rize İl Teşkilatı, Rize merkez, Güneysu ve Ardeşen ilçelerinde AKP’yi destekleme kararı almış; diğer ilçeler Merkez Muradiye, Salarha ve Kendirli beldelerine seçime girme kararı alarak buralardaki belediye başkan adayı ve meclis üyelerini kamuoyuna açıklamıştı.

AKP'NİN ENGELLEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

MHP tarafından Salarha, Muradiye ve Kendirli beldesi belediye başkan adaylarının isimlerinin seçim kuruluna bildirilmediği ortaya çıktı. MHP Salarha Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyuna duyurulan Yılmaz Akarsu, AKP ve kendi partisi MHP arasında AKP lehine bir anlaşma yapılarak, bağımsız aday olarak dahi seçimlere girmesinin engellendiğini ileri sürdü.

Kamuoyuna duyurulmasına rağmen ismi seçim kuruluna sunulmayan MHP’li diğer aday Mehmet Kazdal ise Yeniden Refah Partisi’nden Muradiye Belde Belediye Başkan adayı oldu.

"BİZE OPERASYON YAPILDI"

Yılmaz Akarsu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“30 yıldır belediyede değişik kurum birimlerinde memurluk yaparken Milliyetçi Hareket Partisi'nden Salarha Belediye Başkanlığı’na aday olmam için bir teklif geldi ben de bunu değerlendirdim. Kasım ayının sonunda ben belediye memurluğundan istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi'nden söz alarak kesin aday ben olduğuma dair söz alarak aday başvurumu Ankara'ya gidip genel merkeze yaptım. Bizim adaylığımız kesinleşti adaylığımız kesinleştikten sonra yine süreç bayağı uzadı. Çünkü arada bu AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin de aday belirlemede pazarlıklar başladı. Pazarlıklarda anlaşma sağlanamadı en sonunda bizim adaylığımız netleşti. Biz de resimlerimizi broşürlerimizi, seçim büromuzu, afişlerimizi hep yaptırdık, vatandaşlarla birebir görüşmeye başladık. Yani yüzde 90 civarında kesin kazanacağımız belliyken bize bir operasyon yapıldı.

74651079-04ad-44d0-98e5-de0a27f495af-w.jpg

"KAYBEDECEKLERİNİ BİLİYORLARDI"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim kurulunda meclis üyelerinin listesi verilmiş olup, belediye başkanının ne ismi ne de evrakları verilmedi. Bize bağımsız aday olma fırsatı verilmedi. Şimdi burada bizim bu mağduriyetimizi söz konusu. Büyük ihtimalle bir operasyon yapıldı bize bunu da yapan AK Parti’dir. AK Parti, Salarha’da yapmış olduğu toplantılarda kendilerinin kaybedeceği biliyorlardı büyük ihtimalle."

Kaynak:ANKA