Memleket Partisi'nden İstifa Eden Adaydan 'Kılıçdaroğlu'na Destek' Mesajı

Memleket Partisi'nden İstifa Eden Adaydan 'Kılıçdaroğlu'na Destek' Mesajı
Memleket Paritesinin Tunceli Milletvekili adayı olan ve Hollanda’da yaşayan Hıdır Sarıbuğa Halk TV Muhabiri Ferit Demir’e yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na destek olmak için Memleket Partisi adaylığından çekildiğini açıkladı.

Memleket Paritesinin Tunceli Milletvekili adayı olan ve Hollanda’da yaşayan Hıdır Sarıbuğa Halk TV Muhabiri Ferit Demir’e telefon ile yaptığı açıklamada, "Türkiye zor bir süreçten geçiyor, Herkes Sayın Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenmeli ve Bende üyesi olduğum memleket Partisinin lideri Sayın Muharrem İnce’den Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini ve sadece Parti olarak milletvekili seçimlerine girmemiz gerektiğini söyledim kabul edilmedi ve bende Kılıçdaroğlu’na destek olmak için adaylıktan çıktım" dedi.

Telefonda Halk TV muhabirinin Sorularını yanıtlayan Memleket Partisi Hıdır Sarıbuğa neden adaylıktan çekildiğini ise şu cümleler ile dile getirdi;

'Bizlere düşen Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmaktır'

“Ben vatanıma milletime bağlı bir insanım. Tunceliliyim ama Hollanda’da yaşıyorum. Siyasete 2012 Yılında CHP genel Başkanı hemşerim Kemal Kılıçdaoğlu’nun isteği ve talebi ile girdim. Uzun yılardır Hollanda’da CHP için çalışmalarda bulunuyorum. Muharrem İnce’nin CHP’de ayrılmasından sonra Sayın İnce’nin daveti sonrası bende 2022 yılının son aylarında CHP’den istifa ederek Memleket Partisine geçtim. Bugün Türkiye’nin karşı karşıya olduğu manzara ortada. Türkiye kritik bir süreçte geçiyor ve bizlere düşen bu süreçte CHP lideri ve Millet İttifakının adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmak onun etrafında kenetlenmektir.

'Kılıçdaroğlu’na destek olmak için adaylıktan çekildim'

Bu dönemde hepimizin duyarlı olması gerekmektedir. Bende duyarlı bir vatandaş olarak yapmam gerekeni yaptım ve Kılıçdaroğlu’na destek olmak için adaylıktan çekildim. Ben Partime yani Memleket partisine birçok defa öneride bulundum. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi ve seçimlere sadece Milletvekilliği seçimlerinden girmemiz gerektiğini belirtim ve Parti yetkilileri bu konuyu yetkili kurullara götüreceklerini belirttiler ancak yetkili kurullarımızda böyle bir karar çıkmayınca bende Tunceli milletvekilliği adaylığından YSK’ya dilekçe yazarak çekildi. Partimde istifa etmedim. Memleket partisi üyesiyim sadece milletvekilliği adaylığından çekildim. Partim eğer demokratik bir şekilde partide kalmamı isterse kalırım ama benimle çalışmak istemezler ise tabi ki gereğini yapar tekrar CHP saflarına geçerek gerçek yuvamda siyaset yapmaya devam ederim hiçbir karşılık beklemeden. Son olarak şunu belirteyim Türkiye önemli bir süreçten geçiyor duyarlı herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenmelidir.”

Etiketler :