Meclis'te Bu Hafta: Fahiş Fiyata Ağır Yaptırımlar Gündemde!

Meclis'te Bu Hafta:  Fahiş Fiyata Ağır Yaptırımlar Gündemde!
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu hafta önemli yasa teklifleri görüşülecek. Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere yönelik yaptırımların ve idari para cezalarının artırılmasının yer alması bekleniyor. İşletmelere kapatma yaptırımı da Meclis'teki görüşmelerde tartışılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde salı günü 23 Nisan nedeniyle Genel Kurul'da özel oturum gerçekleştirilecek. Önemli yasa tekliflerinin Meclis'te görüşüleceği haftada gözler Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerde olacak.

Siyasi partilerin temsilcileri, salı günü gerçekleştirilecek Genel Kurul'da 10'ar dakikalık konuşmalar yapacak. Akşam ise 23 Nisan resepsiyonu gerçekleştirilecek.

FAHİŞ FİYATA AĞIR YAPTIRIMLAR KONUŞULACAK

Meclis'te bu hafta önemli yasa teklifleri de görüşülecek. Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemede, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere yönelik yaptırımların ve idari para cezalarının artırılmasının yer alması bekleniyor. İşletmelere kapatma yaptırımı da Meclis'teki görüşmelerde tartışılacak.

ENERJİ TEKLİFİ

Yerli üretim ve ithal doğalgazın, Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini içeren yasa teklifinin görüşmeleri de bu hafta başlayacak.

Düzenlemede kıyı ve sahiller dışındaki deniz ile göllerde yenilenebilir enerji üretim santrallerinin kurulması da yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısındaki değişikliklerin de bu hafta Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.

Etiketler :