Mansur Yavaş'tan Çağrı: Bu Son Dönemimde El Ele Vereceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı açıklamada, "Hiç kimseyi ayırmadık. Haymana bizde değil, Polatlı da bizde değildi. Bizim kırsal kalkınma desteklerimizin en büyüğü Haymana ve Polatlı'ya yapıldı" dedi ve ekledi: "31 Mart'ın son seçimi oldu."

Ankara Büşükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Haymana ilçesinde miting düzenledi. Yavaş, “Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60’lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz” dedi.

Yavaş, CHP’nin Haymana adayı Levent Koç ile el ele vererek 5 yıl Haymana’ya doyasıya hizmet etmek istediğini belirterek, şunları kaydeti:

“Değişimden korkmayın. Ankara eğer beni seçmeseydi, eski yönetimi değiştirmeseydi bugün bu yaptığımız sosyal destekler ve kırsal desteklerin hiçbiri olmayacaktı. Haymana’yı da değiştireceksiniz. Eğer olmazsa bir daha Levent Başkan’ı da değiştireceksiniz. Demokrasi böyle bir şey, kim daha iyi hizmet ediyorsa onu seçeceksiniz. Dolayısıyla Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60’lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz.”

‘HİÇ KİMSEYİ AYIRMADIK’

Yavaş, verilen sözlerin tutulduğunu ve kırsal kalkınma desteklerinin devam edeceğini söyleyerek, “Hiç kimseyi ayırmadık. “Oy verdi, vermedi” demedik. Haymana bizde değil, Polatlı da bizde değildi. Bizim kırsal kalkınma desteklerimizin en büyüğü Haymana’ya ve Polatlı’ya yapıldı. Benim için hemşehrilerimin üretmesi önemli, nereye oy verdiği değildir. Böyle bir şey asla düşünmedik” diye konuştu.