Kurtulmuş'un Yeni Anayasa Turunda ilk Durağı CHP!

Kurtulmuş'un Yeni Anayasa Turunda ilk Durağı CHP!
TBMM'de grubu bulunan bütün siyasi partilerle yeni anayasa gündemiyle görüşeceğini söyleyen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un ilk ziyareti CHP'ye olacak.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa görüşmelerine başlıyor. Kurtulmuş, ilk ziyaretini yarın CHP Grubu'na yapacak.

Meclis Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, görüşme saat 11.30'da gerçekleşecek.

Kurtulmuş, 23 Nisan Resepsiyonu'nda yaptığı açıklamada yeni anayasa konusunda TBMM'de grubu bulunan bütün siyasi partilerle görüşeceğini bildirmişti.

Kurtulmuş'un MHP ziyareti, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesinin ardından netleşecek.

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta, enerji alanında düzenlemeler öngören yasa teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesine ilişkin hükümler içeriyor. Teklife göre, kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler ve göllerde yenilenebilir üretim santralleri kurulabilecek.

TBMM'de ayrıca salı ve çarşamba günleri partilerin grup toplantıları yapılacak.

İLİÇ İLE İLGİLİ KOMİSYON TOPLANACAK

Bu hafta, TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplanacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlıklarının yetkilileri komisyona bilgi verecek.

Etiketler :