Kulisleri hareketlendiren iddia: Millet İttifakı'nın ekonomi patronu Babacan değil mi?

Kulisleri hareketlendiren iddia: Millet İttifakı'nın ekonomi patronu Babacan değil mi?
ABD'li medya kuruluşu Bloomberg, Millet İttifakı'nın ekonomi için düşündüğü isim hakkında farklı bir iddia ortaya attı.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, ittifaklarda milletvekilliği listeleri üzerine çalışmalar devam ediyor.
Millet İttifakı'nın seçimleri kazanması durumunda, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan'ın ekonominin dümenine geçeceği iddiası ortaya atılmıştı.

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, seçimleri Millet İttifakı'nın kazanması durumunda yeni Ekonomi Bakanı'nın DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan olmayacağını iddia etti.

ABD'li medya kuruluşu Bloomberg'in 14 Mayıs seçimleriyle ilgili iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. Bloomberg, İYİ Partili Bilge Yılmaz olacağını iddia etti.

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi halinde Millet İttifakı'nın yeni Ekonomi Bakanı olarak İYİ Partili Bilge Yılmaz'ı göreve getirmeye hazırlandığı iddia edildi.

İYİ Partili Bilge Yılmaz, Bloomberg'in kendisi hakkındaki haberini retweet etti.

BİLGE YILMAZ KİMDİR?

Bilge Yılmaz, Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında, Wharton Okulu'nda ekonomi alanında akademisyenlik yapmaya başladı. 2021 yılında Türkiye'ye döndü, Döneminin en yüksek puanlı bölümü olmasının da etkisiyle, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladı ve fizik alanında çift anadal yapmaya başladı. Her iki daldaki eğitimini Temmuz 1991'de tamamlayarak mühendis ve fizikçi unvanlarını aldı.