Kulis: Başvurudaki azalma AKP'nin moralini hayli bozmuş durumda

Kulis: Başvurudaki azalma AKP'nin moralini hayli bozmuş durumda
Gazeteci Sedat Bozkurt, bürokrasiden AK Parti'ye beklenen ilginin gelmediğini belirterek "Bazı seçim bölgelerinde listeyi doldurma sıkıntısı bile mevcut" dedi.

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt bugünkü köşesinde, "Bürokrasiden AKP’ye beklenen ilgi gelmedi. Parti yönetiminin aday olması için davet ettiği bürokratlar bile adaylık başvurusu yapmadı" ifadelerini kullandı.

Bozkurt'un yazısından bir bölüm şöyle:

"Adaylık başvurusundaki azalma AKP’nin moralini hayli bozmuş durumda. Bazı seçim bölgelerinde listeyi doldurma sıkıntısı bile mevcut. Milletvekili olmak istediği bilinen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifa etmemiş olması hayli ilginç. Ahmet Davutoğlu’nun Fidan’a destek açıklamalarıyla bu durum ilişkili olabilir mi?

Sık sık adı dillendirilen Mehmet Şimşek’in durumu da merak uyandırıyor. Çünkü Şimşek kendisine yöneltilen eleştiriler nedeniyle hem hükümetten hem de Türkiye’den kaçar gibi ayrılmıştı. Eleştirilerin nedeni IMF’ci ve Dünya Bankacı görüşleri savunmasıydı. Şimdi tekrar bakan olacağı konuşuluyor. Hayli garip bir durum doğal olarak."

Etiketler :