Kritik Açıklamaların Ardından Erdoğan ve Bahçeli Bir Araya Geliyor!

Kritik Açıklamaların Ardından Erdoğan ve Bahçeli Bir Araya Geliyor!
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki ittifak geriliminde yeni perde. Erdoğan'ın yurt dışı seyahatinden döndükten sonra Bahçeli ile görüşeceği öğrenildi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile temaslarının ardından MHP Genel Başkanı dikkat çeken paylaşımlarda bulunmuş; siyasette bu göndermeler "Cumhur İttifakı'nda deprem" olarak yorumlanmıştı.

AKP kurmayları yaşanan polemiğe ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu açıklama Cumhurbaşkanı ile görüşülerek yapılmış bir açıklamadır. Cumhur İttifakı sıradan bir işbirliği değildir. Hangi şartlarda bir araya geldiğimizi unutmayız. Hem biz, hem sayın Cumhurbaşkanı; sayın Bahçeli ve MHP’yi çok önemsiyoruz. Her toplantıda Cumhurbaşkanı bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor. Son görüşmelerinde de, Sayın Bahçeli ile çok iyi görüşme yaptıklarını ve aralarında herhangi bir problem olmadığını özellikle söyledi.”

İTALYA ZİYARETİNİN ARDINDAN GÖRÜŞECEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdoğan'ın yurt dışı seyahatinden döndükten sonra bir araya geleceği öğrenildi.