Kirli propaganda tam gaz! Zonguldak’ta 'Ayasofya’lı binlerce oy pusulası dağıtılmış

Kirli propaganda tam gaz! Zonguldak’ta 'Ayasofya’lı binlerce oy pusulası dağıtılmış
'Zonguldak’taki mahallelere üzerinde Ayasofya’nın ‘cami’ ve ‘müze’ olduğuna dair tabelaların yer aldığı oy pusulaları dağıtıldı. Bursa'da da benzer broşürler dağıtıldı.

Gazete Duvar'dan Mustafa Özdemir'in haberine göre, Zonguldak’ta Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleriʹnde oy kullanacaklara yönelik üzerinde Ayasofya tabelası görseli bulunan binlerce oy pusulası dağıtıldı.

Üzerinde 'Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ yazan bir tabela ile ‘Ayasofya Müzesi Müdürlüğü’ yazan tabelanın bulunduğu iki ayrı oy tercih bölümü bulunan temsili oy pusulaları, Zonguldak’taki farklı mahallelere dağıtıldı.

"DİN ÜZERİNDEN TOPLUMU AYRIŞTIRMAK İSTEYEN BU ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUZ"

Oy pusulasını sabah evinden çıkarken tesadüfen bulduğunu ifade eden 30 yıllık terzi Ahmet Kahraman, "Ülkenin ekonomisi, dış politikası, beyin göçü, eğitim ve sağlık sistemi dururken küllenmiş bir tartışma üzerinden oy devşirmeye çalışan, din üzerinden toplumu ayrıştırmak isteyen bu anlayışı kabul etmiyoruz" dedi.

Bursa'da da benzer broşürler

bursa-brosur.jpg

Benzer broşürler Bursa'da da dağıtıldı. Bursa'nın birçok sokağına broşürler bırakıldı. Broşürün üzerinde yer alan fotoğraflarda Erdoğan'ın bir konuşmasında elinin cebinde olduğu, Kılıçdaroğlu'nun ise etrafında bulunduğu kişilerle konuşurken ellerini önde bağladığı fotoğraflar yan yana paylaşıldı.

Etiketler :