Kılıçdaroğlu ve Paçacı görüştü: 'İstifa etmeni ben istemedim' mesajı

Kılıçdaroğlu ve Paçacı görüştü: 'İstifa etmeni ben istemedim' mesajı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı görüştü. Kılıçdaroğlu'nun Paçacı'ya, "Siyasetin doğasında olur böyle şeyler" dediği bildirildi.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşımıştı. Aday tartışmalarını değerlendiren Paçacı, "Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, 'dürüst değil mi?' diye soruyoruz, 'dürüst' diyorlar. 'Devlet tecrübesi yok mu?' diyoruz 'var' diyorlar. 'E o zaman?' 'Ama olmaz…' Sokaktaki bu itirazı İyi Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var" ifadelerini kullanmıştı. Tepkilere neden olan açıklamalar sonrası Paçacı, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu.

'Siyasetin doğasında olur böyle şeyler'

CNN Türk'teki bir programda Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Paçacı ile telefonda görüştüğü, CHP liderinin Paçacı'ya canını sıkmaması gerektiğini söyleyerek, istifasının kendisi tarafından istenmediği mesajını verdiği aktarıldı.

CHP kaynakları Kılıçdaroğlu'nun Paçacı ile görüştüğünü doğruladı. CHP'den yapılan açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde planlı olmayan bir görüşme gerçekleşti. Malumunuz Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Paçacı'nın tanışıklığı çok eski yıllara dayanıyor. Bu görüşme sırasında da Sayın Genel Başkanımız, Sayın Paçacı'ya siyasetin doğasında bu tür durumların olduğunu, üzülmemesi gerektiğini söyledi" ifadeleri yer aldı.