İşte Mansur Yavaş'ın Altılı Masa'ya sunacağı öneri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş, Altılı Masa'ya sunacağı öneriyi açıkladı. Yavaş, "Genel başkanlarımızın milletvekili olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın" diye konuştu.

ABB Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Mansur Yavaş, dün akşam (17 Mart) HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın programına katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Yavaş, Altılı Masa'ya sunmayı planladığı öneriyi açıkladı.

"Genel Başkanlarımızın milletvekili olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum" diye konuşan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Kendi grupların başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın."