İstanbul'da 4 İlçe El Değiştirebilir!

İstanbul'da 4 İlçe El Değiştirebilir!
AKP'nin İstanbul'da yaptığı araştırmalara göre, 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken 4 ilçede "bıçak sırtı" bir durum olduğu değerlendiriliyor.

Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda seçimin kritik bir mücadele olabileceği belirtiliyor. Özellikle Üsküdar için "Gittikçe Kadıköy'leşiyor" yorumu yapılmış.

AKP'nin değerlendirmelerine göre, DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin alacağı oy, İstanbul genelindeki seçim sonuçlarını etkileyebilir. DEM Parti'nin yüzde 4'ün üzerinde oy alması durumunda, AKP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi daha zor hale gelebilir. Yeniden Refah Partisi'nin yüzde 3,5-4 oy alması durumunda ise AKP'nin adayı Murat Kurum'un seçilmesi zorlaşabilir.

AKP'nin analizine göre, Küçükçekmece'nin AKP adayı Aziz Yeniay'ın CHP'den geri alınacağına kesin gözüyle bakılırken, Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda "bıçak sırtı bir yarış" yaşanabileceği belirtiliyor. Üsküdar'ın değişen seçmen yapısının, yeni lüks yerleşim alanlarına bağlandığı ifade ediliyor. AKP, Üsküdar'ın giderek Kadıköy'leştiği görüşünde. Bu ilçede AKP'nin oy oranındaki düşüş, CHP'nin seçmen tabanının arttığını gösteriyor.