İş Dünyası Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

İş Dünyası Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
Yerel seçimlerin sona ermesiyle birlikte iş dünyası, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Yerel seçimlerin geride kalmasıyla, 4 yıllık seçimsiz bir dönem ülkemiz için önemli bir fırsattır." derken, İTO Başkanı Avdagiç de, "İş dünyası olarak Türkiye’nin bu seçimden sonra uygulanmakta olan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçim sonuçları netleşirken, iş dünyasından da konuyla ilgili açıklamalar yapıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri tamamlandı. Sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Öncelikle, sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Seçilen Belediye Başkanlarını tebrik ediyorum. Yerel seçimlerin geride kalmasıyla, 4 yıllık seçimsiz bir dönem ülkemiz için önemli bir fırsattır." dedi.

6460e41b86b2475214810a1a.webp

"TÜM GÜCÜMÜZLE ENFLASYONLA MÜCADELEYE ODAKLANMALIYIZ''

"Ekonominin durumu ve yapısal reformlar hakkında konuşmalıyız," diyen Hisarcıklıoğlu, "Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Enflasyonla mücadele, para ve maliye politikalarının uyumlu bir şekilde yürütülmesiyle daha etkili olacaktır. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar, teknoloji ve katma değeri yüksek yatırımların artmasına olanak tanıyacaktır." açıklamasında bulundu.

enflasyon-stok-trt-haber-1754038.jpg

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medyada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir seçimi daha başarıyla tamamladığını ifade etti. Seçim sonuçlarının İstanbul, Türkiye ve millet için hayırlı olmasını dileyen Avdagiç, seçilen belediye başkanlarını da tebrik etti.

Avdagiç, iş dünyasının Türkiye'nin bu seçimden sonra uygulanan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inandığını belirtti. "Önümüzdeki dönemde, enflasyonla mücadele ve yapısal reformların hayata geçirilmesi gibi birçok konuda kalıcı ve sürdürülebilir adımlar atılmalıdır," dedi. "İş dünyası olarak, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarında çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Etiketler :