İmamoğlu'ndan Zeydan Karalar'a ziyaret

İmamoğlu'ndan Zeydan Karalar'a ziyaret
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. İmamoğlu, "Bizler yöneticiler olarak, ülkemizin birinci meselesinin deprem olduğunu halkımıza asla unutturmamalıyız. Her an öncelikli mesele diye sahaya taşımalıyız" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret ederek, önümüzdeki perşembe günü yapılacak Adana Deprem Eylem Planı toplantısıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Adana Deprem Eylem Planı çalışmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyarette, İmamoğlu’na Adana hassasiyeti için teşekkür eden Başkan Zeydan Karalar, “Allah korusun, İstanbul’u tehdit eden deprem riskini biliyoruz. Onunla ilgili önemli çalışma başlattınız. Biz de bu çalışmalarınızdan yararlanmak istedik. Sizin dışınızda yürüttüğümüz çalışmalarımız da var ama kendi çalışmalarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, bilim kurulunun çalışmalarıyla birleştirip Adana’yı depreme dirençli kent yapma kararlılığındayız. Bununla ilgili önümüzdeki perşembe günü önemli bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Her şey için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çalıştayda kıymetli akademisyenlerin bulunacağını öğrendiğini belirtti.

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Değerli akademisyenler sizin aracılığınızla, çok önemli ve detaylı açıklamalarıyla Adanalı dostlarımızı, hemşehrilerimizi bilgilendirecekler. Bilgilendirmeyle birlikte, aynı zamanda bir eylem planı olma özelliğiyle de kıymetli bir çalıştay. Bizde hangi bilgi varsa sizde olmalı, sizde hangi bilgi varsa bizde olmalı. Bizler yöneticiler olarak, ülkemizin birinci meselesinin deprem olduğunu halkımıza asla unutturmamalıyız. Her an öncelikli mesele diye sahaya taşımalıyız. Bu ne oy meselesi, ne seçim vaadi meselesidir, bu insan hayatı meselesidir. Ben şimdiden Adana Deprem Eylem Planı toplantısının çok faydalı geçeceğini görüyorum. O gün de yine Adana’da olmaktan mutluluk duyacağım. İnşallah kuvvetli ve kararlı bir başlangıcı sizin önderliğinizde Adana’da da hep birlikte başlatırız."