'İlk ve son cevabım' dedi: Kaftancıoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yanıt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 2018 seçimleriyle ilgili açıklamalarına verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tv100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı.

Işık'ın Muharrem İnce'nin açıklamalarını sorduğu Kaftancıoğlu'nun yanıtı şöyle oldu:

“Siyasilerin hislerinden bahsetmesinden çok da hazmetmiyorum. Ne hissettiğim çok da önemli değil onu bir kenara bırakalım. Ama CHP örgütüne haksızlık edilmesine çok da haz etmem. CHP İstanbul İl Başkanı olarak, başka bir partinin liderini söylediklerine karşı olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmayı doğru bulmam. En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır”

"İlk ve son cevabım" diye paylaştı

Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından İnce'ye yanıt verdiği videoyu paylaştı. "İlk ve son cevabım" diyen Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Ne olmuştu?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2018 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Habertürk'te yaptığı açıklamada "Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kere kaybetti, ben bir kere kaybettim. Bir kere penaltı kaçırdım. O mesajı ben attım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, 'seçim ikinci tura kaldı'. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum.

CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK'nın bu belgesi ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim hatam partime güvenmekti. Ben o gençlik, kadın kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Yukarıda operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor" diye konuştu.