İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE CHP FARK ATMIŞ DURUMDA! İLK GELEN SONUÇLARA GÖRE AKP ÇÖKTÜ!

Yerel Seçimlerde sandıklar kapandı sayım işlemi başladı. İlk verileri yayınlanmaya başladı, yayın yasağı saat 19.18 itibarıyla kalktı. İşte sonuçlar!

Anadolu Ajansı ilk verileri aktarmaya başladı. İlk sonuçlara göre 3 büyük kentte CHP fark atmış durumda.

İŞTE 3 BÜYÜKŞEHİRDE İLK SONUÇLAR!

ANADOLU AJANSI

Türkiye Geneli Açılan sandık sayısı : % 71.61

İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu %50.56

Murat Kurum %40.67

ANKARA

Mansur Yavaş %59.04

Turgut Altınok %32.87

İZMİR

Cemil Tugay %48.36

Hamza Dağ %37.04

secim.jpeg

"ŞOK EDİCİ SONUÇLAR"

CHP'li Gökhan Zeybekle Konuşan İsmail Küçükkaya Türkiye'nin sok edici sonuçlar alacağını duyurdu. Giresun, Kilis Uşak, Afyon, Manisa, Edirne, Zonguldak, Bartın... 8 ayrı merkez il ve ilkçe söyledi . Aralarında Trabzon ve Ordu gibi yerler de var."

Halk TV yayınında seçim nabzı tutuluyor.

"HARİTADA İNANILMAZ RENK DEĞİŞİMİ"

Gazeteci Murat Ağırel'in aktırdığına göre ıslak imzalı tutanaklara göre, yüzde 8'i belli olan haritada inanılmaz bir renk değişimi var. Şu anki tablo inanılmaz.

MALATYA'DA TABLO DİKKAT ÇEKİCİ

İlk gelen sonuçlara göre, Malatya'da dikkat çeken bir yarış söz konusu. Yarışı ilk 2 sırada götüren iki partinin oy oranları oldukça yakın. Yine, 'taşımalı seçmen' tartışmalarının yoğun olduğu Iğdır'da bir partinin önde olduğu görülüyor.

HATAY'DA ÇARPICI SONUÇLAR

Benzer bir yarış Hatay'da da yaşanıyor. Adayı en çok tartışılan il olan Hatay'da, birinci sıradaki parti ile ikinci sıradaki parti arasında dikkat çeken bir fark görünüyor. İlk gelen sonuçlar, Bursa ve Giresun'da da dikkat çeken bir tablo ortaya çıkmaya başladı.

1.png

AĞIREL: YAVAŞ'IN RAHAT KAZANACAĞI KONUŞULUYORDU

Gazeteci Murat Ağırel "Ankara'da Mansur Yavaş daha yarışa başladığı andan itibaren seçimi rahat şekilde kazanacağı konuşuluyordu. Ankara'da beklenen CHP yönetiminde olmayan birçok belediyenin de kazanılması yönünde." dedi.

Halk TV sunucusu ve gazeteci İsmail Küçükkaya "Sandık güvenliği konusunda önceki seçimlere göre gönüllü katılım çok azalmış durumdaydı, belki de önceki seçimin umutsuzluğu ve travması atlatılamadı, Özgür Çeliği 16.40 gibi aradım. Katılımın yüzde 80 civarı olduğunu öğrendim. Sandık güvenliği konusunda da herhangi bir sorun olmayacağını net olarak söyledi." Halk TV ekranlarında konuşan CHP Lideri Özgür Özel'de sandık güvenliği konusunda hassas olunacağını vurgulamıştı.

Gazeteci Barış Terkoğlu iktidarın kazanması halinde ne olacağını öngörmek çok zor değil diyerek şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanı bu seçimleri bir devam seçimi olarak görüyor, bu nedenle kendi iktidarını oturtmak için oldukça önemli"