İktidara Yakın Gazeteden Kulis: Erdoğan-Bahçeli Görüşmesinin Perde Arkası... Sinan Ateş Davasıyla İlgili Bunları Konuştular!

İktidara Yakın Gazeteden Kulis: Erdoğan-Bahçeli Görüşmesinin Perde Arkası... Sinan Ateş Davasıyla İlgili Bunları Konuştular!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 26 Haziran Çarşamba günü Külliye'de bir araya geldi. Türkiye gazetesi görüşmenin perde arkasını yazdı. Erdoğan ve Bahçeli'nin Sinan Ateş cinayeti davasına dair konuştukları da paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, 26 Haziran Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Erdoğan ve CHP lideri Özgür Özel'in siyasi temasları; Erdoğan'ın öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i Külliye'de kabul etmesinin ardından MHP'nin sert söylemleri "Cumhur İttifakı'nda ipler koptu mu?" sorularına neden oldu.

Bu gerginliğin ardından Bahçeli ve Erdoğan, ilk kez bir araya geldi.

bahceli-erdogan.jpeg

GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULDU?

Görüşmenin perde arkası Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberinde yer aldı.

Görüşmenin önemli başlıklarından birini siyasette normalleşme-yumuşama tartışmaları oluşturdu. Haberde yer alan ifadelere göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamaları masaya yatırıldı. "Erdoğan’ın, muhalefetle diyalog kurulacak diye Cumhur İttifakı’na ‘saldırıları sineye çekmeyeceklerini’ söylediği ifade edildi" sözleri haberde yer aldı.

sinan-ates.webp

ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN SİNAN ATEŞ DAVASI YORUMU

Sinan Ateş cinayeti davası ise diğer önemli bir başlık olarak konuşuldu. Haberde şu ifadeler yer aldı:

"Bahçeli söz konusu olayın MHP üzerinden tartışılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'Hukukun gereği yapılacaktır. Neyse çıksın ortaya' dediği, Bahçeli’nin de bu tespite destek vererek 'Sonuna kadar gidilsin. Biz de bunu istiyoruz' ifadelerini kullandığı öğrenildi."