Hakan Fidan’a Gönderilen İfşa Mesajı

Hakan Fidan’a Gönderilen İfşa Mesajı
Barış Terkoğlu, Hakan Fidan’a gönderilen e-postayı ifşa etti. Eski diplomat Mehmet Fidan, yasa dışı faaliyetleri belgelediğini iddia etti. Fidan, hukuksuzlukları ses kayıtlarıyla kanıtladığını söyledi.

Halk TV programcısı ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, "Hakan Fidan’a yollanan ifşa mesajı" başlıklı köşesinde dikkat çekici iddialara yer verdi.

Eski diplomat Mehmet Fidan, Dışişleri Bakanlığı’nda yasa dışı faaliyetler yapıldığını ve kişisel verilerin yayıldığını öne sürdü.

Fidan, "Vize işlerinde usulsüzlük var" dedi. Fidan ayrıca, hukuka bağlı memurlara psikolojik eziyet yapıldığını ve namuslu memurların kötü gösterildiğini belirtti. FETÖ iltisaklı bazı isimlerin dosyalarının ise kapatıldığını ifade etti.

YASA DIŞI FAALİYETLER İDDİASI

Terkoğlu, Fidan'ın, Dışişleri Bakanlığı’ndaki usulsüzlükleri ses kayıtlarıyla belgelediğini yazdı. Fidan, "Vize işlerinde ciddi usulsüzlükler var ve bu durumu kanıtlayan kayıtlar mevcut" diye aktardı.

PSİKOLOJİK BASKILAR VE FETÖ İDDİALARI

Fidan, hukuka bağlı memurlara yapılan baskıların ve namuslu memurların kötü gösterilmesinin yanı sıra, FETÖ iltisaklı bazı isimlerin dosyalarının kapatıldığını vurguladı. Fidan, "Bazı FETÖ iltisaklı isimlerin dosyaları kapatılıyor, hukuka bağlı memurlar eziyet görüyor" dedi.

TEMİZLİK BEKLENTİSİ

Mehmet Fidan, Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanlığı’nı arındırmasını umduğunu belirtti. Terkoğlu, "Mehmet Fidan, tüm usulsüzlükleri ifşa edeceğini ve Hakan Fidan’dan temizlik beklediğini söylüyor" diye yazdı.

Terkoğlu şunları kaydetti:

Aradığım Mehmet Fidan, yolladığı e-postayı ve içeriğini doğruladı. İstihbarat kökenli bir Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan’dan önce dışişlerini arındırmasını beklediğini, bu nedenle 37 yıl Dışişleri’nde bulunmuş bir bürokrat olarak Fidan’a çok sayıda e-posta attığını söyledi. Derdinin hukuk devletine ulaşmak olduğunu söyleyen eski diplomat "Hariciye içinde yıllardan beri olup biten kanunsuzlukları birer birer ifşa edeceğim" diyordu.