Gözler Mitinglere Çevrildi: Bugünİstanbul’daki Meydanlar AKP’ye Ne Mesaj Verecek?

Gözler Mitinglere Çevrildi: Bugünİstanbul’daki Meydanlar AKP’ye Ne Mesaj Verecek?
Bu seçimin en sürpriz hamlesini yapan parti Yeniden Refah Partisi oldu. YRP ve AKP bugün İstanbul'da yan yana miting yapacaklar. Gözler bugün aynı saatlerde YRP'nin Zeytinburnu'nda; AKP'nin ise Atatürk Havalimanında yapacağı mitinglere çevrildi. İstanbul'un muhafazakar seçmeni AKP'ye ne mesaj verecek? sorusu merak edilirken, YRP'nin seçimdeki etkisi de yeniden belli olmuş olacak.

Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul denklemindeki etkisi yarın bir kez daha belli olacak. Yarın yan yana yapılacak olan büyük mitinglerin AKP'ye vereceği mesaj Halk TV ekranlarında tartışıldı. Hukukçu Figen Çalıkuşu AKP ve YRP denklemini değerlendirerek yarına dikkat çeken açıklamalar yaptı.

whatsapp-image-2024-03-23-at-21-58-48.jpeg

'OYLAR AKP'DEN YRP'YE KAYACAK'

Çalıkuşu açıklamalarında şu ifadeleri kulandı:

"Öncelikle Atatürk Havalimanı'nın miting alanı olarak kullanılması hepimizin utancı olmalı. Muhtemelen Erdoğan'ın mitingi daha kalabalık olacaktır ama YRP'nin alana toplayacağı insan sayısı da çok belirleyici olacak. Erdoğan'nın tutumlarının ve AKP'nin politikalarının yarattığı haya kırıklıkları da oyların AKP'den Yeniden Refah'a gitmesine sebep olacak gibi duruyor. Bazı AKP seçmenleri Gazze olaylarındaki sessizliğe ve ekonomik çöküşe de oldukça tepkili. Kadın cinayetlerinin de durdurulamaması noktasında oldukça büyük tepkiler alıyorlar. AKP kadınların istismarlarından ve çözülemeyen sorunlarında da çok büyük tepki alıyor. AKP içindeki bu insanlarla Erdoğan 'kendi ötekisi'ni yarattı. Bu insanlar da yıllardır desteklediği Erdoğan'a tepki olarak YRP'ye kayacaklar, yarın da bu sonucu net olarak göreceğiz."

Etiketler :