Gözler bu açıklamaya kilitlendi! Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili açıklama: YSK merakla beklenen açıklamayı saat 17.00'de yaptı

YSK'dan beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre 14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Sinan Oğan ve Tayyip Erdoğan yarışacak. YSK Başkanı Ahmet Yener, Erdoğan'ın adaylığında bir engel olmadığını kaydetti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin açıklama yaptı.

Ahmet Yener, "Kurulumuz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Muharrem İnce'nin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici aday listesinde yapılan adaylığına yapılan itirazları reddetmiştir" diye konuştu.

Erdoğan'ın adaylığında bir engel olmadığını reddeden Yener'in açıklamaları şöyle:

"Millet Partisi'nin Millet İttifakı'nın kendi partilerinin adını kullandığı ve bu nedenle Millet İttifakı isminin kullanılmaması yönünde yaptığı itiraz değerlendirilmiş, kurulumuzda yapılan değerlendirme sonucunda oy çokluğu ile Millet Parti'sinin 6 parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı'nın kullanılmaması yönündeki talebinin reddine karar verilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi ile ilgili olarak 18 Mart 2023 tarihinde ilan edilen seçim takvimindeki sürece göre, Resmi Gazete'de geçici cumhurbaşkanı adaylarının isimleri ilan edilmiş çarşamba saat 17.00 itibarıyla itirazlar sona ermiş yapılan itirazlar değerlendirilmiştir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Muharrem İnce'nin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici aday listesinde yapılan adaylığına itirazda bulunulmuş, kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmede itirazlar reddedilmiştir."

Kesin aday listesi, yarın Resmi Gazete'de yayımlanacak ardından cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

4 cumhurbaşkanı adayı var

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Millet İttifakı'nı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'nı Tayyip Erdoğan, ATA İttifakı'nı Sinan Oğan, Memleket Partisi'ni Muharrem İnce temsil edecek.

Etiketler :