Fatih'te Kıyasıya Yarışın Ardından Az Farkla Kaybeden Mahir Polat: Türkiye Artık Değişti

Fatih'te Kıyasıya Yarışın Ardından Az Farkla Kaybeden Mahir Polat: Türkiye Artık Değişti
AKP ile CHP’nin kıyasıya yarışın yaşandığı Fatih’te CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat, ilçedeki son duruma ilişkin sabaha karşı açıklama yaptı. Kesin olmayan sonuçlara göre Fatih’i az bir farkla kaybettiklerini açıklayan Polat, “Türkiye artık değişmiştir" dedi.

CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat, sabah saatlerinde partisinin Fatih'teki seçim koordinasyon merkezinden ilçedeki son duruma ilişkin açıklamada bulundu.

AKP ile CHP’nin kıyasıya yarışın yaşandığı Fatih’te CHP Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat, ilçedeki son duruma ilişkin sabaha karşı açıklama yaptı. Kesin olmayan sonuçlara göre Fatih’i az bir farkla kaybettiklerini açıklayan Polat, “Türkiye artık değişmiştir. Türkiye'nin değişimi bugün akşam Türkiye'nin dört bir yanında herkese nakşolmuştur. Türkiye artık zümrelerin, particiliğin ve bir avuç insanın değil, Türkiye toplumunun özgür, paylaşımcı, adil bir toplum hasretinin siyasi yansımasını bulmuştur. Bizimle beraber koşturan binlerce insana canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Kesin olmayan sonuçlara göre Fatih’i az bir farkla kaybettiklerini açıklayan Polat şöyle konuştu:

“Fatih'te bizim açtığımız ve ulaştığımız sandık sayısı 781. Sandıkların 98.74’ü açılmış oldu. Bu sonuçla beraber 44.27 puan bizim aldığımız oy, 47.8 puan rakibimizin aldığı oy.

83 bin 973 halkımızın bize verdiği oy, 90 bin 663 oy rakibimize giden oy. Böylelikle Fatih'te seçimin büyük oranda sonucuna ulaşmış olduk."