Fatih Mehmet Maçoğlu Nereden Aday Olacak? İstanbul'da 4 İlçe Masada

Fatih Mehmet Maçoğlu Nereden Aday Olacak? İstanbul'da 4 İlçe Masada
Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun İstanbul Kadıköy'den belediye başkan adayı olacağı gündemdekini yerini korurken Türkiye Komünist Partisi (TKP) açıklama yaptı. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Maçoğlu'nun adaylığı için İstanbul'da 4 ilçenin masada olduğunu ifade etti.

'Komünist başkan' lakabıyla tanınan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun yerel seçimde İstanbul Kadıköy'de aday gösterileceği ileri sürülüyor. Bu iddialara TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'dan yanıt geldi. Tele1'den Egehan Erkün'e konuşan Okuyan, İstanbul'da 4 ilçenin masada olduğunu belirtti.

İSTANBUL'DA 4 İLÇE MASADA

Henüz kesin bir karar alınmadığını söyleyen Okuyan, “Alternatiflerden bir tanesi Kadıköy. Henüz bağlanmış bir karar yok. Böyle bir ihtimal var. İstanbul’da birkaç ilçe üstünde duruluyor. İzmir’de bir olanak var mı bunları değerlendiriyoruz. İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Üsküdar üzerinde duruluyor” dedi.

Kadıköy’de yapılan araştırmalarda, seçmenin Maçoğlu’na yönelik önemli ölçüde isteği olduğunu söyleyen Okuyan, şunları dile getirdi: “Kadıköy’de böyle bir istek var seçmen bazında. Dolayısıyla bu istek belli ölçülerde bizi etkiliyor. Dikkate alacağımız şeylerden birisi. En güçlü olasılık demeyelim de en güçlülerden bir tanesi.”

Okuyan, birkaç gün içinde kararlarını açıklayacaklarını belirtti.