Erdoğan'ın Yumuşama Mesajından 1 Saat Sonra Bahçeli'den Çok Konuşulacak Sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda siyasette oluşan yumuşama ikliminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu mesajdan 1 saat sonra MHP lideri Bahçeli bir mesaj paylaştı: "Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda taşıdıkları nefret ve öfkeyi sağanak halinde yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü bugünlerde utanç verici düzeydedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Siyasette yumuşama dönemine dikkat çeken Erdoğan, "Millet olarak her zamankinden daha fazla gönül birliğine, kalp birliğine, dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz. Siyasette oluşan yumuşama ikliminin, milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum" dedi.

BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT 'YUMUŞAMA' MESAJLARI

Bu mesajdan kısa bir süre sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli da bir bayram metni yayınladı. Bahçeli'nin mesajı iktidara 'üstü kapalı' mesaj yorumlarına neden oldu. Erdoğan'ın 'yumuşama' açıklamasından yaklaşık 1 saat sonra yayınlanan metinde 'yumuşama' iklimine tepki vardı.

devlet-bahceli.jpeg

"İKİYÜZLÜLÜK BUGÜNLERDE UTANÇ VERİCİ DÜZEYDE"

Bahçeli'nin bayram mesajında çok konuşulacak bölüm şöyle:

"...ülkemizde anormal hiçbir şey yoktur, hatta normalleşme safsatalarıyla milletimizin sinir uçlarını tahriş edecek gizli gündem teşrifatçılarına ikna olacak ve itibar edecek de olmayacaktır.

Yumuşama mesajlarına özenle saklanan ve sarılan yalan, dedikodu ve iftira kampanyasının hangi sinsi emellere, hangi sakat hedeflere odaklandığı az veya çok bellidir.

Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatında taşıdıkları nefret ve öfkeyi sağanak halinde yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü bugünlerde utanç verici düzeylerdedir.

"SABIR EŞİKLERİMİZİ ZORLAMA YANLIŞINDAN DERHAL DÖNMELERİDİR"

Kutuplaşmayı törpülemek yerine kurnazca tahrik edenler, husumeti örselemek yerine bayağı şekilde taçlandırıp tasdikleyenler elbette milletimizin gözünden ve gönlünden kaçamayacak aciz ve acıklı durumdadır.

Dileğim ve temennim, bayram günleri münasebetiyle herkesin bir vicdan muhasebesi yapması, dürüst ve samimi şekilde gündemdeki meseleleri ele almaları, sabır ve tahammül eşiklerimizi zorlama yanlışından derhal dönmeleridir.

Bayram demek barış, sevgi, hürmet, hatırlama ve kardeşlik demektir.

Ancak kardeşliğin veya barışmanın tek yanlı olması akıl dışılıktır."