Adalet Bakanlığı'ndan Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili açıklama

Adalet Bakanlığı'ndan Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olmasına ilişkin Anayasa tartışmaları ve Yüksek Seçim Kurulu'na itirazlar devam ediyor. Dün AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop "Erdoğan'ın adaylığının önünde bir engel yok" derken yeni açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi.

Anayasa tartışmaları ve Yüksek Seçim Kurulu'na itirazlar devam ederken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi.

"Erdoğan 14 Mayıs seçimlerinde aday olabilir mi?" tartışmaları devam ediyor. Başta İYİ Parti olmak üzere pek çok parti, kişi ve kurum Erdoğan'ın adaylığına itirazda bulundu.

İtirazların ardından AKP'den peş peşe açıklamalar geldi. Dün AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan geldi "Erdoğan'ın adaylığının önünde bir engel yok" açıklamalarında bulunurken yeni bir paylaşım Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi.

Bozdağ, Twitter hesabından "14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimde cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olması anayasal hakkıdır.

cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasının önünde hiçbir anayasal ya da kanuni engel yoktur" paylaşımını yaptı.