Erdoğan'ın A takımı üç dönem kuralına takıldı

Erdoğan'ın A takımı üç dönem kuralına takıldı
Erdoğan'ın seçim kararının açıklamasının ardından gözler AKP'ye çevrildi. Partide, AKP'nin üç dönem kuralına takılan 50'den fazla isim var. Listede Erdoğan'a yakın isimler de bulunuyor.

AKP’de 'üç dönem üst üste milletvekili olan yeniden aday olamaz' koşuluna 50'den fazla milletvekilinin takıldığı öğrenildi.

Erdoğan’ın A takımından Binali Yıldırım, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ gibi önemli isimlerin de kurala takıldığı belirtiliyor. Erdoğan’ın bazı vekiller için istisna uygulatabileceği ifade ediliyor.

Milletvekilleri arasında Erdoğan’ın yakın çalışma ekibinde yer alan Binali Yıldırım, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Yılmaz Tunç, Yalçın Akdoğan, Cevdet Yılmaz, Öznur Çalık, Orhan Atalay, Ahmet Aydın Adıyaman, Erol Kaya ve Tülay Kaynarca gibi isimler de yer alıyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Şahsi fikrim; yüzde 60-70 oranında partide yenilenme bekliyorum. Ben de üç dönemliklerden biriyim. Benim şahsi hedefim bir kere daha aday olmamak. Şahsi kanaatim kural işletilmeli. Cumhurbaşkanı üç dönemliklerden bazı isimlerle çalışmak isterse, elbette takdir kendilerinin" diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, kapalı grup toplantısında “Milletvekili listesine giremeyenlerin üzülmesini istemiyorum. Bu bizim milli görevimiz. Aynen devam edecek" ifadelerini kullandığı ifade edilmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üç dönem kuralına takılan bazı isimlere Saray'da görev vereceği öğrenildi.

Bu isimler arasında Hayati Yazıcı ve Öznur Çalık’ın olduğu ifade edildi.
Binali Yıldırım’ın da yeni dönemde “Çok yoruldum” diyerek görev almak istemediği gelen bilgiler arasında.

Etiketler :