Erdoğan seçmeni böyle korkutmaya çalıştı: "Yarın elektriksiz kalırız"

Erdoğan seçmeni böyle korkutmaya çalıştı: "Yarın elektriksiz kalırız"
Bandırma’daki bor tesisinin açılışında konuşan Erdoğan, muhalefete yüklendi. Erdoğan, “Vatandaşımızın ‘Baba, bizi bunlara bırakma’ ifadesi sorumluluğunuzu arttırıyor. Bunlara vatandaşımız bırakılır mı? Biz can derdindeyiz, onlar mal derdinde” ifadelerini kullandı. Seçmeni de korkutmaya çalışan Erdoğan, muhalefetin iktidara gelmesi durumunda elektriksiz kalınacağını savundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir Bandırma’daki Bor Karbür Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu.

Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan, "Vatandaşımızın 'Baba, bizi bunlara bırakma' ifadesi sorumluluğunuzu arttırıyor. Bunlara vatandaşımız bırakılır mı? Biz can derdindeyiz, onlar mal derdinde" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı olarak Devlet Bahçeli'yle deprem bölgesini dolaştıklarını söyleyen AKP'li Cumhurbaşkanı, "Yeni şehirlerimizi inşa ederek Türkiye Yüzyılı'nı ihya edeceğiz. İşte onlar ne ile uğraşıyor biz ne ile uğraşıyor. Bütün bunları başarana kadar bize durmak, başka yöne bakmak bize haramdır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, seçmeni elektriksiz kalmakla korkutmaya çalışarak, "Yarın elektrikler bunların döneminde nasıl kesiliyorsa, nasıl enerjiye muhtaç kalmışsak yine bu noktaya düşeriz" dedi.

Erdoğan'ın sözlerinden satır başları şöyle:

BABA, BİZİ BUNLARA BIRAKMA"

Vatandaşımızın "Baba, bizi bunlara bırakma" ifadesi sorumluluğunuzu arttırıyor. Bunlara vatandaşımız bırakılır mı? Biz can derdindeyiz, onlar mal derdinde.

Cumhur İttifakı olarak Devlet Bey ile bölgeyi dolaştık. Yeni şehirlerimizi inşa ederek Türkiye Yüzyılı'nı ihya edeceğiz. İşte onlar ne ile uğraşıyor biz ne ile uğraşıyor. Bütün bunları başarana kadar bize durmak, başka yöne bakmak bize haramdır.

Deprem bölgesindeki yaraları sararken, yeni şehirlerimizi inşa ederken diğer projelerimizi de ihmal etmiyoruz. 60 yıllık hayalimiz olan Türkiye'nin otomobili onlardan biridir.

“DÜNYADA PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR ÜLKEYİZ”

Dünyada artık parmakla gösterilen bir ülkeyiz. Göreve geldiğimizde yüzde 20 idi savunma sanayinde bizim potansiyelimiz. Şimdi yüzde 80. Nereden nereye. Daha da pekiştireceğiz.

Dostlarımızla tek yürek, tek bilek olarak kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.