Erdoğan ne dedi bugün? (10 Mart 2023)

Erdoğan ne dedi bugün? (10 Mart 2023)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün (10 Mart 2023) seçim kararını imzaladı. Erdoğan'ın seçim kararını imzalarken ne dediği merak ediliyor. Peki Erdoğan seçim kararını nasıl imzaladı, Erdoğan ne dedi? İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları.

Türkiye 14 Mayıs'ta seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim kararını kameralar önünde imzaladı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Vatandaşlar Erdoğan'ın bugün (10 Mart 2023) ne dediğini merak ediyor. Peki Erdoğan seçim kararını nasıl imzaları, Erdoğan ne dedi? İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları.

ERDOĞAN BUGÜN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklama yaptı. Seçim kararını kameralar önünde imzalayan Erdoğan, sözlü olarak da "Karar verilmiştir" dedi.

Erdoğan, "Biraz önce Anayasamızın 116'ncı maddesinin verdiği yetkiyle 18 Haziran'da yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs'ta yenilenmesi kararını imzalamış bulunuyorum. Yarın Resmi Gazete'de yayınlanacak kararın ardından YSK seçim takvimini başlatacak. 14 Mayıs 2023'te milletimiz Cumhurbaşkanı'nı ve milletvekillerini seçmek üzere sandık başına gidecektir" dedi.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

>> 18 Haziran üniversite sınav takvimiyle çakışan bir tarihti. Bu tarih yurtiçinde ve yurtdışında yüzbinlerce vatandaşımızın Hac farizasını ifa etmek için mübarek topraklara gittiği bir döneme denk geliyordu. İlk ve orta dereceli okullar tatile girmesi sebebiyle milyonlarca vatandaşımız tatile ve memleketlerine gitmek için yola çıkacaktı.

>> Alternatif olarak da 14 Mayıs'ı teklif ettik. Demokrasi geçmişimiz bakımından anlamlı bir yıldönümüne tekabül eden bir tarihin hüsnü kabul gördüğünü biliyoruz. Ülkemizin 6 Şubat'ta yaşadığı deprem seçim tarihiyle ilgili tartışmaları gündemimizden çıkardı.

>> Şehirlerimizi yerle yeksan eden bu felakette milyonlarca vatandaşımız evini kaybederken, milyonlarca vatandaşımız da evine giremez hale geldi. Tüm gücümüz ve imkanlarımızla depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Felaket gününden beri sadece depremle uğraştık.

>> Biz tüm dikkatimizi yaraları sarmaya ve şehirlerimizi yeniden inşa ederken seçim takvimi de işlemeyi sürdürüyor. Dünyada eşi benzeri görülmemiş yıkımın yaralarını saracak program uygulamamız gerekiyor.

>> Seçim sürecinin uzamasının beraberinde getireceği siyasi belirsizlikler, deprem yaralarının sarılmasına ve kayıpların telafisine yönelik çalışmaların aksamasını tehdit ediyor. Ülkenin bir bölümü can kayıpların ve yıkım altında feryat ederken, diğer tarafta bazıların sergilediği aymazlığı milletimizin sırtına yükleyemeyiz. Türkiye'nin ne vakit kaybına ne dikkat dağınıklığına ne enerjisini gereksiz yere harcamaya tahammülü vardır. Ülkemizin seçim gündemini bir an önce geride bırakması şarttır.