Erdoğan Bir Tek Erbakan'ı Çaya Çağırmamıştı

Erdoğan Bir Tek Erbakan'ı Çaya Çağırmamıştı
TBMM'de düzenlenen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan parti liderleriyle çay içip sohbet etti. Çaylı sohbete Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan davet edilmedi. YRP Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner de "Tarih tekerrürden ibarettir" notu ile birlikte Necmettin Erbakan'ın bir fotoğrafını paylaşarak duruma yanıt verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu’nda, siyasi parti liderleriyle çay içip sohbet etti. Fakat Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın bu buluşmaya davet edilmemesi dikkat çekti.

iste-cumhurbaskani-erdoganin-caya-davet-ettigi-partiler-qaf7.webp

Erbakan’ın davet edilmemesi sonrasında ilk tepki Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner’den geldi. Güner, Turgut Özal, Alparslan Türkeş ve Bülent Ecevit’in üçlü olarak konuştuğu ve Necmettin Erbakan’ın kenarda durduğu bir fotoğrafı paylaşarak, “Tarih tekerrürden ibarettir” notunu düşen bir paylaşım yaptı.

1713944872792-adsiz.jpg

ERBAKAN ÇAĞIRILMAYINCA İLK TEPKİ GELDİ

Görüşmeye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise davet edilmedi. Güner, yaşananlar üzerine sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. "Tarih tekerrürden ibarettir... Çay koy keçeli… Yeniden başlıyoruz" notuyla birlikte, Refah Partisi’nin kurucusu eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın bir fotoğrafını paylaştı.

ERBAKAN'DAN AÇIKLAMA

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle dün (23 Nisan) TBMM'de düzenlenen resepsiyonun ardından TBMM'de bulunan partilerin genel başkanlarını çaya davet etmesi ancak kendisine herhangi bir davette bulunmamasına yönelik de konuşan Erbakan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir ve bu olayın değerlendirilmesinin takdirini aziz milletimize bırakıyoruz" dedi.

Erbakan, "Noter makamı olmayız, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlenen resepsiyona katılan Erdoğan, daha sonra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’la Tören Salonu’nun yanında bulunan Mermerli Salon’a geçti. Orada CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile diğer siyasi parti temsilcileri de davet edildi.

309043.webp

Etiketler :