Diyanet İşleri Başkanı'nın Arapça Bilmediğinin Ortaya Çıktığı Gün, CHP Liderinin Almancası Alman Cumhurbaşkanı'nı Şaşırttı

Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier'in Türkiye ziyaretinin yankıları sürüyor. Dün Özgür Özel'le görüşen Steinmeier, Özel'le görüşmesini Almanca yaptı. Alman Cumhurbaşkanı, Özel'le görüşmesini Almanca yaptı.

CHP lideri Özel, dün Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü. 50 dakika süren görüşme basına kapalı gerçekleşti. Steinmeier, Özel ile görüşmesini Almanca yaparken Özel'in Almancasını 'mükemmel' olarak niteledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier dün bir araya geldiği CHP lideri Özgür Özel'in Almancasına 'Perfect German' (mükemmel Almanca) sözleriyle övgüde bulundu.

ozgur-ozel-almanca.jpg

Almanya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü.

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğindeki görüşme, basına kapalı gerçekleşti ve 50 dakika sürdü. Görüşmede, CHP heyetinde Özel'in yanı sıra Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel, Yalçın Karatepe, Gökçe Gökçen, Gül Çiftçi, İlhan Uzgel ve İstanbul Milletvekili Namık Tan yer aldı.

diyanet-arapca.jpg

ARAPÇA BİLMİYOR MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak ziyaretinde yanında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Rûdaw muhabirinin Arapça sorusunu Türkçe'ye çevirtmişti. O anlar gündem olmuştu.