Cumhur İttifakı'nda 'Hüda Par' huzursuzluğu

Cumhur İttifakı ortağı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HÜDA PAR'la ilgili sorulan soruya "Biz parti olarak HÜDA PAR'ın vaatlerini doğru bulmuyoruz" dedi.

Cumhur İttifakı kanadında 14 Mayıs seçimlerine yönelik mesai sürüyor. İttifakı genişletmek için peş peşe yapılan görüşmelerin ardından Yeniden Refah Partisi milletvekili seçimlerine herhangi bir ittifaka dahil olmadan gireceğini söyledi.

Terör örgütü Hizbullah ile bağlantılı olduğu bilinen HÜDA PAR ise Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı kaldı. Bu kapsamda HÜDA PAR, 14 Mayıs'taki seçimde cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek Erdoğan'ı destekleyecek.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici NTV'de, seçim sürecine yönelik açıklamalarda bulundu. Destici, HÜDA PAR ile görüşme sürecine ilişkin soruya yanıt verdi. Destici, "Biz parti olarak HÜDA PAR'ın vaatlerini doğru bulmuyoruz" dedi.

Destici oy hedeflerini ise şu sözlerle açıkladı:

"Şu an partimizde aday adaylık başvuruları hızlı bir şekilde devam ediyor. Pazar gününden itibaren il il seçim çevresi listelerimizi hazırlayacağız. -Büyük Birlik Partisi, 81 ilde seçime girmek için bütün hazırlıklarını sürdürüyor. Gerçekçi olmamız gerekirse bu seçimde oy hedefimiz yüzde 4-5"

Etiketler :