Destici aldıkları 'seçim' kararını açıkladı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Destici; ''BBP, 81 ilin tamamında kendi ismi, kendi logosu ve kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. Bugün prensip olarak anlaştığımız budur” açıklamasını yaptı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından “BBP’nin Cumhurbaşkanı adayı, daha önce de dile getirdim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır…BBP, 81 ilin tamamında kendi ismi, kendi logosu ve kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. Bugün prensip olarak anlaştığımız budur” açıklamasını yaptı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Destici, şöyle konuştu:

“BBP’nin cumhurbaşkanı adayı, Erdoğan’dır”

“Cumhur İttifakımız, devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istikbalini ve istiklalini önceleyerek yoluna devam ediyor. Biz BBP olarak 2017 yılında yapılan referandum, daha sonra 2018’deki Cumhur İttifakı kurulunca hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakımız ile birlikte hareket ettik ve bugünlere geldik. Bugün, zaten bizim Cumhur İttifakı ile elbette eksik bulduğumuz noktalar var, dönem dönem dile getirdik. Noksan bulduğumuz noktaları dile getirdik. Halkımızın, toplumumuzun çeşitli kesimlerinin haklı talepleri oldu, emeklilikte yaşa takılanlar gibi, sözleşmeliler gibi, 3600 ek gösterge gibi, bunların hepsinin takipçisi olduk.

Cumhur İttifakı, bir ve bütün olarak yoluna devam etmektedir. BBP olarak önümüzde, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak, bileşeni olarak kararlı ve uyumlu bir şekilde devam ediyoruz. BBP’nin Cumhurbaşkanı adayı, daha önce de dile getirdim, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Önceliklerimizden birisi, Cumhurbaşkanı adayımızın, yani Cumhurbaşkanımızın tekrar seçimleri kazanması noktasında sahada tüm gücümüzle, teşkilatımızın her bir ferdinin gayretiyle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bunun Türkiye’nin geleceği, milletin geleceği açısından çok kıymetli ve önemli buluyoruz.

Seçimlerin ikinci ayağında, burada BBP olarak, bunu görüştük, konuştuk ve anlaştık, uzlaştık, BBP önümüzdeki seçimlerde güçlü, kuvvetli ihtimal ki, partimize gidince bunu arkadaşlarımızla da paylaşacağız, hemen milletvekili aday adayı başvurularımızı başlatacağız. BBP, 81 ilin tamamında kendi ismi, kendi logosu ve kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. Bugün prensip olarak anlaştığımız budur.”

“BBP, yüzde 30’un üzerinde oy alma potansiyeli olan bir siyasi parti”

Destici, bir soru üzerine “Bugüne kadar, yüzde 10’luk barajdan dolayı hak ettiğimiz oyu alamadık ya da bize oy verecek seçmen, bu saiklerle oy vermedi. Şimdi ittifak içinde olduğumuz için barajsız bir seçime gidiyoruz. BBP, son yaptırdığımız anketlerle de potansiyeli açısından Türkiye’nin beşinci büyük partisi. Dolayısıyla biz bu potansiyelin, yüzde 30’un üzerinde oy alma olan bir siyasi parti. Bunu tabii ki bugüne kadar hiç alamadık ama ben bu seçimlerde barajsız bir seçime gireceğimiz için sahada tüm adaylarımızla çalışacağız. Potansiyelimizin önemli bir kısmını alacağımızı ve hem BBP’nin yüksek sayıda bir milletvekili ile Meclis'te temsil imkânını yakalayacağını hem de ciddi bir oy oranına kavuşacağını ve bu şekilde de kurumsallaşması adına da önemli bir sonuç olacağına inanıyorum” yanıtını verdi.

“Görüşmeler devam ediyor”

Cumhur İttifakı’nın genişlemesi konusuna ilişkin ise Destici, “Görüşmeler devam ediyor. Olumlu gittiğini biliyoruz. Tabii bu görüşmeleri AK Parti heyeti sürdürüyor” dedi.

Etiketler :