DEM Parti Kongresi İptal: Saldırı Şüphesi!

DEM Parti Kongresi İptal: Saldırı Şüphesi!
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Bursa İl Örgütü’nün bugün gerçekleştirilmesi planlanan kongresi partinin aldığı saldırı duyumları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM), Van Milletvekili Pervin Buldan’ın katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan Bursa 4. Olağan İl Kongresi, Gazete Duvar'ın aktardığına göre saldırı duyumları gerekçesiyle kongre ileri bir tarihe ertelendi.

Partiden yapılan duyuruda, “Son yaşanan olaylar sebebiyle partimiz ve kitlemiz hedef gösterilmektedir. Ciddi bir provokasyon söz konusu. Bu sebeple genel merkezimizin kararı ile il kongremizi ertelediğimizi halkımızın bilgilerine sunarız” denildi.

DEM Parti Bursa İl Eş Başkanı Mehmet Dilek, partinin genel merkezinden saldırılara ilişkin duyum aldıkları gerekçesiyle kongrenin ertelendiğini söyledi. Dilek, “Genel merkezimizin kararı. Partimizin ismi hedef gösterilerek saldırılar gelişiyor. Emniyet müdürlüğü ile görüşüldü. Provokasyonları engellemek için kongreyi erteliyoruz. Provokatif eylem gerçekleşeceğinin duyumunu aldık” diye konuştu.

Etiketler :