Erdoğan'dan Yerel Seçim Talimatı

Erdoğan'dan Yerel Seçim Talimatı
AKP MKYK toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda olağanüstü kongrenin 7 Ekim'de yapılmasına karar verilirken yerel seçimler de ele alındı. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşkilatlara 'yerel seçime güçlü şekilde hazırlanın' talimatı verdiğini dile getirdi.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı bugün gerçekleştirildi. Basına kapalı gerçekleşen Parti Genel Merkezi'ndeki toplantı yaklaşık 50 dakika sürdü. Olağanüstü kongrenin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında, 7 Ekim'de yapılmasına karar verildi.

Toplantıda 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimler de ele alındı. MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası açıklamada bulundu.

Erdoğan'dan talimat

Yerel seçimlere değinen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiğini belirterek, şunları dedi:

"Önümüzdeki yerel seçimlere dönük değerlendirmelerimizi yaptık. En önemli konulardan biri yerel seçimler. demokrasi bayramıdır seçimler. Milletimizin huzuruna gidip yapılanları milletimize arz edeceğiz. Cumhurbaşkanımız, teşkilatlarımıza yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanmaları talimatını vermiştir. Milletimizin arzu ettiği yönetime kavuşamayan şehirlerimizin yeni dönemde güçlü belediyecilik anlayışımızla buluşması için bunun güçlü şekilde hayata geçirilmesi için gerekli talimatları verdiler."

Kaynak:AA

Etiketler :