CHP'nin Yumuşama Kulisi!

CHP'nin Yumuşama Kulisi!
CHP Lideri Özgür Özel ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki, “Normalleşme” polemiği, yapılan açıklamaların ardından yeni bir boyut kazandı. CHP kurmayları, muhalefette normalleşme olmayacağını, muhalefet tarzının yumuşamayacağını kaydetti.

CHP Lideri Özgür Özel ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki, “Normalleşme” polemiği her geçen gün daha tırmanıyor. Yapılan açıklamalarda muhalefetin normalleşmesini isteyen Erdoğan'ın yanı sıra Özel, muhalefetin muhalefet tarzının yumuşamayacağını kaydediyor.

Birgün'den Mustafa Bildircin'in aktardığına göre, CHP kurmayları da parti içinde muhalefet tarzında bir yumuşama olmayacağını kaydediyor.

"DİYALOG KANALLARI AÇIK OLACAK"

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette normalleşme süreçlerine yönelik CHP’yi suçlayıcı sözlerini değerlendirdi. Kamuoyunda, “Yumuşama” olarak tarif edilen sürecin CHP için “Halkın sorunlarının çözümüne fayda olacak görüşmeler” anlamına geldiğinin altını çizen kurmaylar, “Bizim için diyalog kanallarının açık olması önemli. Tek hedefimiz, halkın sorunlarına çözüm getirmek” yorumunu yaptı.