Torun’dan Soylu’ya yanıt: Belediye ekiplerini bekleten siz değil misiniz?

Torun’dan Soylu’ya yanıt: Belediye ekiplerini bekleten siz değil misiniz?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Eksiklik bulmaya çalışanlara söylemek istiyorum, onların belediyeleri de AFAD'ın emri altındadır bir afet zamanında. Kaç saatte gelmişler? Kaç saatte?" sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'ndan çok sert yanıt geldi.

AFAD ekiplerinin koordine olamadığı ve bazı bölgelere yardımların ya hiç gidemediği ya da geç gittiği eleştirilerine çadır yetersizliği de eklendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamalarda, belediyeleri de hedef aldı. Soylu, "Eksiklik bulmaya çalışanlar olabilecektir. Eksiklik bulmaya çalışanlara söylemek istiyorum, onların belediyeleri de AFAD'ın emri altındadır bir afet zamanında. Kaç saatte gelmişler? Kaç saatte? Lütfen kimse vicdansız hareket etmesin" dedi.

'Ne yüzle konuşuyorsun?'

Soylu'nun sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun sosyal medya hesabından yanıt verdi. Torun, Soylu'ya; "Aklını başına al Fotoroman Süleyman! Belediyelerimizin arama-kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, 'her şeyi ben yapacağım' diye aletlerine el koyan, çalışmalarını geciktiren siz değil misiniz? Sen daha çadır dağıtamayıp ne yüzle konuşuyorsun?" sorularını yöneltti.

'Bu kadar arsızlık olmaz!'

CHP'li Torun paylaşımlarının devamında şunları söyledi:

"Artık bu kadar arsızlık olmaz! Yardım tırlarına 'ben dağıtacağım' diye el koyan, kargo uçaklarına makam araçları yükleten siz değil misiniz? Beceriksizliğinizin faturasını bize çıkaracak kadar acizleşmeyin. Bu millete yalan söylemeyin.

AFAD’dan önce pek çok bölgeye belediyelerimiz ulaştı. Binlerce vatandaşı belediyelerimiz enkazdan çıkardı. Bölgeye her türlü yardım yapıldı. Teşekkür edeceğiniz yerde iftira atıyorsunuz. Bari personelin alın terine saygısızlık etmeyin."

Etiketler :