CHP’li Torun İçişleri Bakanı’na seslendi: ‘Fotoroman Süleyman’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Eskişehir İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Fotoroman Süleyman” diyerek seslenen Torun, “Hiç heveslenme, fotoroman Süleyman. Bizde sana yedirecek belediye başkanı yok. Aklını başına al. O bakanlığa yakışır hale gel” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Seyit Torun, bugün CHP milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer ve CHP’li belediye başkanları ile birlikte CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nda açıklama yaptı.

Önümüzdeki seçimlere işaret eden CHP'li Torun, “Bu ülkeye güçlendirilmiş, demokratik, parlamenter sistemi hep birlikte getireceğiz. Bu yolda en büyük gücümüz belediyelerimiz, yerel yönetimlerimiz. 2019’da hep beraber, çok önemli bir olayı gerçekleştirdik. ‘Bunlar yenilmezler, sandıkla gitmezler’ deniyordu ya… 11 büyükşehri aldık, yaklaşık 250 belediyemiz var. 2019’da bunları sandıkta yenebileceğimizi ispat ettik. Demokratik yollarla göndereceğimizi ispat ettik” dedi.

Torun, CHP’li belediyelerin iktidarın hedefinde olduğunu dile getirerek, müfettişin ve soruşturmanın olmadığı bir belediyenin olmadığına dikkat çekti.

Kumpaslarla CHP’li belediyelerin baskı altına alınmaya çalışıldığını ifade eden Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret ederek şöyle konuştu:

“Hele bir fotoroman Süleyman var ki, tam bir yüz karası. İçişleri Bakanlığı’nda bugüne kadar görev yapmış en liyakatsiz kişi. Tarih bunu yazacak. Biz o bakanlıkta, onun özel bir birim kurarak belediyelerimize nasıl kumpas kurduklarını biliyoruz. Bir müfettişin bulamadığını, başka bir müfettiş görevlendirerek, ‘ne yaparsanız yapın bulacaksın’ dediğini biliyoruz. Eski defterleri karıştırıp, geçmiş davaları karıştırıp bir şey bulurum zannediyorsun, ama o defterler kararlar çok incelendi bulunamadı, sen de bulamayacaksın.”

Kaynak:ANKA

Etiketler :