CHP'den Kılıçdaroğlu'na Sert Yanıt Geldi

CHP'den Kılıçdaroğlu'na Sert Yanıt Geldi
Meclis'te toplantı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'a Kılıçdaroğlu'nun "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımı soruldu.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Kılıçdaroğlu'nun "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımı hakkında konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çorlu tren kazası ve İliç Komisyonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Günaydın'a CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımı soruldu.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, "CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor" dedi.

gokhan-gunaydin.jpg

"GÖRÜŞMEK, MÜCADELE ETMEMEK ANLAMINA GELMİYOR"

Söz konusu paylaşımı değerlendiren Günaydın, şunları söyledi:

- Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten bu yana tüm siyasal partilerle görüşen tek siyasal partidir. Biriyle oturup toplantı yapmak, onu bir görüşmeye davet etmek ya da onun görüşmesine icabet etmek, onunla mücadele etmemek anlamına gelmiyor. CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor. Türkiye'yi temsil eden tüm siyasal partilerle görüşürüz ancak Cumhuriyet'in ilke ve devrimlerinden bir milim sapmayız. Herkes lütfen bu tavrımızı çok iyi bilsin.

kilicdaroglu.jpg

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin, "Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" demişti.

Kılıçdaroğu, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetmişti:

- Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahcup olduğu, milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, icra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir.