CHP'deki WhatsApp Tartışması Sürüyor

CHP'deki WhatsApp Tartışması Sürüyor
CHP’de Whatsapp kavgaları devam ediyor. Dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için Genel Kurul'da imza toplanınca milletvekilleri Whatsapp üzerinden birbiri ile atıştı. Bugün de CHP İktidar Hareketi WhatsApp grubunda bazı delegelerin baskı altına alındığı iddia edildi.

CHP Genel Kurul hazırlıklarını devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için Genel Kurul'da da imza toplanınca milletvekillerinin Whatsapp üzerinden birbiri ile atıştığı ortaya çıktı. Bugün (19 Ekim) ise yine bir WhatsApp krizi patlak verdi.

Yaklaşık 650 delege ve milletvekilinin bulunduğu CHP İktidar Hareketi WhatsApp grupubunda, Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerin delegelerin baskı altına alındığı iddia edildi. Bir delege, gruba “Bu grubu kurmaktaki amacınız mevcut halin devamı ise ben yokum” diye mesaj attı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’na yakın iddia edilen bir milletvekili, “Değerli Milletvekillerimizi ve Milletvekili adaylarımızın, partimizin ve ülkemizin güzel yarınları için bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isteriz. Birlikte çok daha güzel işler yapabiliriz….” mesajını yazdı.

whatsapp-image-2023-10-19-at-17-47-30.jpeg

Bu mesajdan sonra bir delege, “Siz mevcut durumu savunuyorsunuz biz yokuz” diyerek Kılıçdaroğlu’na yakın isme rest çekti.

Grupta sert tartışmaların da yaşandığı öğrendi. Grupta ayrıca Hacer Foggo, Fethi Açıkel, Ali Gökçek, Anıl Kemal Yakar, Veli Ağbaba gibi isimler de bulunuyor.

Etiketler :