CHP'deki danışman atamalarına bir tepki de Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan geldi

CHP'deki danışman atamalarına bir tepki de Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan geldi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Perinaz Mahpeyker Yaman ve avukat Cevdet Nasıranlı'yı danışman olarak atadığının açığa çıkmasının ardından CHP kanadından bir dizi açıklama yapılmış ancak tepki gösterilmemişti. Yaman'ın danışman olarak atanmasına Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer’in ardından bir tepki de Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce AKP’den milletvekili aday adayı olan, kendisi ve Atatürk ile ilgili hakaret içeren sosyal medya mesajları paylaşan Perinaz Mahpeyker Yaman’ı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan hemen önce, 26 Mayıs’ta danışman olarak atadığının açığa çıkmasının yankıları sürüyor.

CHP’deki danışman olayına ilk tepki Ankara Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Gamze Taşcıer’den geldi. Taşcıer yaptığı açıklamada, "Atatürk ve laiklik düşmanları nasıl danışman olur" ifadelerini kullandı.

Taşçıer'in ardından bir tepki de CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Günaydın, şu ifadeleri kullandı:
"Partinin ilk demokratik tüzük değişikliğinde, Genel Başkan’ın görevlendireceği danışmanlarda uzmanlık alanı ve liyakat zorunluluğuyla birlikte sayısal sınırlama; danışmanların parti ilke ve ideolojisi uyarınca Parti Meclisi onayından (30+1) geçirilme zorunluluğu getirilmelidir."

BİR TEPKİ ÇEKEN DANIŞMAN DAHA

Bu olay henüz gündemdeyken başka bir kriz daha belirdi. CHP'ye karşı sert paylaşımları ve iktidara yakınlığı ile tanınan Avukat Cevdet Nasıranlı'nın eski tweetleri ve CHP'de genel başkan danışmanı yapıldığı ortaya çıktı.

Etiketler :