CHP'de yenilenme hareketinin ilk günü... MYK üyeleri istifa edecek, 'A takımı' yenilenecek

CHP'de yenilenme hareketinin ilk günü... MYK üyeleri istifa edecek, 'A takımı' yenilenecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) yer alan isimlerin yarısına yakınında değişiklik yapacağı belirtiliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçimleri sonrası ilk MYK’yi bugün partisinin genel merkezinde topladı. Seçim sonrası yapılan ilk MYK toplantısı saat 13.40’ta başladı. Toplantıda, seçim gecesi istifasını veren ancak o gece istifaları kabul edilmeyen MYK üyelerinin yine istifalarını sunması bekleniyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Kılıçdaroğlu’nun da MYK üyelerinde büyük oranda bir değişiklik yapacağı söyleniyor. Ancak bu değişikliklerin cumartesi yapılacak parti meclisi toplantısı netleşebileceği kaydediliyor.

Parti meclisindeki bazı isimlerin MYK’ye geçebileceği konuşuluyor. Ayrıca yine Parti Meclisi’nde yer alan bazı isimlerin adı grup başkanvekilliği için de konuşuluyor.

Öte yandan CHP’de cumartesi günü Meclis grubu için de seçimler yapılacak. Grup başkanvekillerinin yanı sıra TBMM başkanvekili de seçilecek. Başkanvekilliği için Tekin Bingöl ve Sezgin Tanrıkulu’nun adı geçiyor.

Etiketler :