CHP MYK'da Tartışmalı İsim... 5 Yıl Önce İstifasını İstemişti!

CHP MYK'da Tartışmalı İsim... 5 Yıl Önce İstifasını İstemişti!
CHP'nin yeni A takımında en dikkat çeken isim Eren Erdem. 2018 yılında yapılan seçimler sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı hala akıllardayken, Erdem'den bugün yeni açıklama geldi.

CHP'nin yeni A takımında en dikkat çeken isim Eren Erdem. 2018 yılında yapılan seçimler sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı hala akıllardayken, Erdem'den bugün yeni açıklama geldi. Açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu'na güvenilmesi gerektiğini belirten Erdem, "Çok sevdiğiniz gerçek Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne güvenin" dedi.

Birkaç yıl önce Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Erdem'in 14 Mayıs seçimlerinde seçilmezse istifa ederim sözleri sosyal medyada çokça tartışılmıştı.

Erdem konuşmasından satır başları şöyle:

"Biz her şart ve koşulda bütün yurttaşlarımızın her türlü fikir ve düşünce hürriyetinin teminatıyız. Şunu çok net ifade etmek istiyorum, önümüzdeki yerel seçimlerde ciddi başarıları elde edebilmek için bütün eleştirileri dikkatle masaya yatıracağız. Özellikle genç kardeşlerime sesleniyorum; karşınızda 16 yaşında gencecik bir çocuğu Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklatan Recep Tayyip Erdoğan yok. Babala TV’de seyrettiğiniz Kılıçdaroğlu var. Montaj videolarla, kurgularla, sahte iftira ve palavralarla seçim boyunda tahkir edilen hatta ve hatta inancı ve kimliği bile tartışma konusu yapılan, demokrat dedeniz var. Sizler de, bugünden itibaren sosyal medyada size sarayın ve saray medyasının anlattığı, tanıttığı, tarifini onların yaptığı yalan, iftira ve montajla karaladıkları Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP imajını değil, Babala TV’de izlediğiniz hiçbir sorudan, eleştiriden asla kaçmayan, bilgeliğiyle, ferasetiyle, olgunluğuyla seçim kampanyası boyunca sizleri kendisine hayran eden Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreceksiniz… Çok sevdiğiniz gerçek Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne güvenin…"

"Adaylarımızın üyelerimizin katılacağı ön seçimle belirlenmesi yönünde kararalar aldık"

"Genel Başkanımızda her fikir ve düşünceye saygılı olduğunu zaten bu bize bu görevi vererek defalarda gösterdiği gibi yine göstermiştir. Sayın Genel Başkanımızın takdiriyle oluşan değişim MYK’da bizlerine teklifi başta Sayın Genel Başkanımız ve tüm MYK üyelerimizin ortak mutabakatıyla olağan kongremizde gündeme tüzük değişikliği maddeleri alarak bundan sonra adaylarımızın üyelerimizin katılacağı ön seçimle belirlenmesi yönünde karar aldık. MYK’mızın ilk önemli kararlarından biri budur. Parti sözcümüzün dün açıklamış olduğu tüzük değişikliğinin kapsamında yer alan maddelerden biri de bu olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi emektarlarının bunu heyecanla beklediğini biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine hayırlı uğurlu olsun. Öte yandan sosyal medyada bizlere yönelik gelişen eleştiri ve tepkileri dikkatli bir şekilde ele alıyoruz."

Etiketler :