Seçim İptal Edildi: MHP’li Vekil Hakime Küfür Etti

Kayseri'de oyların büyük çoğunluğunun sayıldığı Pınarbaşı’nda MHP’nin adayı Memduh Uzunluoğlu’na karşı seçimi yüzde 8 gibi bir farkla önde götüren CHP Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan’ın sandık görevlileri Pınarbaşı Adliyesi’nde saldırıya uğradı.

CHP’nin birçok il ve ilçede önde götürdüğü yerel seçimlerde sonuçlar kesinleşti. Ancak sreçimler durağan devam etmedi ortalık kızıştı.

Kayseri Pınarbaşı’nda MHP’nin adayı Memduh Uzunluoğlu’na karşı seçimi yüzde 8 gibi bir farkla önde götüren CHP Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan’ın sandık görevlileri saldırıya uğradı.

Seçimi CHP Adayı Deniz Yağan’ın önde götürmesine rağmen Baki Ersoy, MHP adayının Pınarbaşı Belediyesi’ni kazandığını ilan etti.

Baki Ersoy, “Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan Adayımız Menduh Uzunluoğlu Sevdamız Pınarbaşı’mızda Yeniden Belediye Başkanı Seçilmiştir” paylaşımlarını yaptı.

KÜFÜRLERLE SALDIRDI

Cumhur ittifakı destekçileri ise Baki Ersoy’un öncülüğünde seçim sonuçlarını takip eden CHP’lilere saldırdı. Seçim sonuçlarını ve yenilgiyi kabul etmeyen MHP ve AKP’lilerin adliye koridorlarındaki küfürlü fiziki saldırısı kameralara da yansıdı.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki seçimler, MHP'nin itirazı üzerine yeniden yapılması kararı alındı. Ancak CHP'li yetkililer, seçim kurulu başkanının verdiği kararın tartışmalı olduğunu ve adliyeye gelen kalabalık bir MHP grubunun başkanı darp ettiğini, tehdit ettiğini ve hakaretlerde bulunduğunu iddia ediyor. CHP, verilen karara yasal itiraz süreçlerini takip edeceklerini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, sosyal medya hesabından MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un hakime küfür ettiği anların videosunu paylaşarak tepki gösterdi.

Salıcı'nın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor: "Sansürsüz paylaşıyorum ki herkes görsün bu edepsizleri… MHP Milletvekili, hakime küfrediyor. Yıllar sonra kazandığımız Kayseri Pınarbaşı’nda seçim iptal ediliyor."

Etiketler :