Cami Avlusunda Hamas Tartışması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı için memleketi Manisa'ya gitti. Özel, bayram namazının ardından yanına gelen bir kişinin Hamas sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı'nda memleketi Manisa'ya gitti. Özel, Hatuniye Camisi'nde kıldığı bayram namazının ardından caminin önünde halkla bayramlaştı.

Özel, camiden ayrılırken bir kişi "İsrail'e tepki gösteriyorsunuz ancak Hamas'ı da terör örgütü olarak değerlendiriyorsunuz" dedi.

zgur-ozel1.png

"BAYRAM SABAHI NE KONUŞTUĞUNU BİL"

Bunun üzerine Özgür Özel, vatandaşa şunları söyledi:

"Beni bir dinle de bayram sabahı. Ben dünyadaki 119 ülkeye mektup yazdım. Ne dedim biliyor musun, 'Filistin'i tanıyın' dedim. İspanya, Filistin'i tanıdıysa benim mektubumla tanıdı. Bugün de biz gece uyurken üzerimize bomba atsalar ne olursa aynı şey. O da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor, o da onu öldürüyorsa yanlış yapıyor. Ben Filistin tanınsın, özgür olsun diye dünyadaki her tarafı geziyorum ve Cumhurbaşkanı bana teşekkür etti, 'sen Filistin için mücadele ediyorsun' diye. O yüzden bayram sabahı ne konuştuğunu bil de konuş, tamam mı?"

zgur-ozel.png