Bomba 1 Temmuz İddiası

Gazeteci Yavuz Selim Demirdağ, Sinan Ateş davasına ilişkin bomba etkisi yaratacak planlamaları Halk TV ekranlarında anlattı.

Halk TV'de Sorel Dağıstanlı'nın Gündem Özel programına konuk olan Yeni Çağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirdağ, 1 Temmuz'da Ankara Adliyesi'nde Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin görülecek davayla ilgili önemli iddiaları gündeme getirdi.

Yavuz Selim Demirağ, kendisine gelen bilgilerde Olcay Kılavuz'un, "Beni yakarsanız ben sizi de yakarım" dediğini fakat daha sonrasında bu mesajın yerine ulaştığını düşündüğü için cümlelerini geri aldığını belirtti.

'ÜLKÜ OCAKLARI ADLİYESİNİ SARACAK'

Ankara'da bu dosya konusunda havanın bir hayli puslu olduğunu belirten Demirdağ, 1 Temmuz'da Ülkü Ocakları'nın Ankara Adliyesi'nin etrafını binlerce kişiyle saracaklarını; CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in içeriye girmesine izin vermeyeceklerini aktardı.

Bu bilginin kendisine bir gün önce geldiğini belirten Demirdağ, birkaç saat önce bilgiyi teyit ettiğini de cümlelerine ekledi.

Demirdağ, "Yurdun birçok bölgesinden otobüs kaldırarak ülkü ocaklarının gençlerini oraya yığmak için çok ciddi bir hazırlık içerisindeler. Neden bir mahkeme engellenmeye çalışılır anlamış değilim."