Bloomberg’den çarpıcı seçim analizi: 'Erdoğan destek için jetleri kullanıyor'

Bloomberg’den çarpıcı seçim analizi: 'Erdoğan destek için jetleri kullanıyor'
14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere günler kaldı. Türkiye'deki seçimler yabancı basının da gündeminde. Türkiye'de yaşananlar uluslararası medya kuruluşları ve kamuoyunun da ilgisini çekiyor.

Uluslararası medya kuruluşları da Türkiye’deki seçim sürecine büyük ilgi gösteriyor. ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg de bu medya kuruluşları arasında yer alıyor. Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu programını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu Milli Muharip Uçağı’nın tanıtımına katılması ile ilgili bir haber yapan Bloomberg, “Erdoğan seçimlerde destek için jetleri kullanıyor” başlığını kullandı.

“Giderek artan muhalefetle Mayıs ayındaki seçimde karşı karşıya gelecek. Cumhurbaşkanı yeni askeri cihazları bu hafta sonu tanıttı” ifadesinin kullanıldığı haberde, “Erdoğan bu hafta sonu düzenlenen etkinliklerde hem ülkesinin askeri geçmişini kutladı hem de savunma sanayisinde üstlendiği rolü” denildi.

Bloomberg’deki haberde, “20 yıldan uzun bir süre önce göreve gelen Erdoğan 14 Mayıs’taki seçimlerde iktidarını uzatmayı hedefliyor ve hırslı silah projelerinin milliyetçi ve muhafazakar seçmenden desteğini artırmasını umut ediyor” yorumu yapıldı.

Analizde, “Giderek baskıyı artıran liderliğini yenmek için şu ana kadar oluşturulan en geniş muhalif parti bloğu ile karşı karşıya” ifadesi de kullanıldı.

Etiketler :