Belediye Başkanı'nın 'Maaş' Feragatı

Belediye Başkanı'nın 'Maaş' Feragatı
Yerel seçimler sonrası bir çok belediyede kemer sıkma tedbirleri alınırken, Bayraklı’da da göreve yeni gelen Belediye Başkanı İrfan Önal mali disiplin sağlanana kadar maaş almama kararı aldı

Bayraklı’da kemer sıkma en üstten başladı… Başkan Önal’dan ‘maaş’ feragat kararı!

. Önal ayrıca mesaileri de kaldırırken, bürokratların araç kullanımına da sınırlama getirdiği öğrenildi

Yerel seçimler sonrasında göreve yeni seçilen belediye başkanları bir yandan kadrolarını oluşturmaya başlarken, bir yandan da belediyedeki mali yaptı analizlerini de hızlandırmış durumda. Ekonomik olarak bir çok belediye başkanı zor zamanlar yaşadıklarını kamuoyu ile paylaşırken, Bayraklı’da da göreve yeni seçilen İrfan Önal radikal bir karar aldı.

MAAŞ ALMAYACAK

Belediyede mali yapının sorunlu olduğunu belirten ve bu kapsamda işçi çıkarma kararı alması sendika yönetimi tarafından tepki ile karşılanırken kemer sıkma kararı alan Önal, belediyedeki mali durumu düzelene kadar maaş almama kararı aldı.

KEMERLER SIKILACAK

Maaşından feragat etme kararı alan Önal’ın ayrıca belediyede mecburi hizmetler hariç mesai kalımlarını kaldırma kararı aldı. Önal ayrıca bürokratların iş toplantıları hariç belediye aracını kullanmasını da yasakladığı öğrenildi.